Wzmocnienie bezpieczeństwa przedsiębiorstw

Acronis ogłosił przejęcie firmy DeviceLock, producenta rozwiązań służących do zapobiegania wyciekom danych z urządzeń końcowych dla przedsiębiorstw i instytucji rządowych na całym świecie.

Eksperci obliczają, że blisko 2/3 poważnych globalnych incydentów wycieku danych spowodowanych jest przez pracowników, kooperantów lub gości, wskutek niezamierzonych ale też i celowych działań. Rozwiązanie DeviceLock DLP (Data Loss Prevention) zostało zaprojektowane w celu powstrzymania wycieków danych u źródła. Z tego rozwiązania skorzystało do tej pory ponad 5000 organizacji na całym świecie, zabezpieczając 4 miliony komputerów. DeviceLock znalazł zastosowanie w wielu różnych sektorach gospodarki, w tym w bankowości i finansach, medycynie, farmacji, administracji i przemyśle zbrojeniowym, produkcji i retailu.

Wzmocnienie bezpieczeństwa przedsiębiorstw

Acronis, oferujący zintegrowaną, zautomatyzowaną platformę ochrony cybernetycznej, poprzez zakup DeviceLock chce poszerzyć swoje portfolio usług związanych z cyberbezpieczeństwem.

Zobacz również:

Firma ma zamiar zintegrować technologię DeviceLock z platformą Acronis Cyber Platform, udostępniając nowe usługi za pośrednictwem portalu Acronis Cyber Cloud Solutions. Jednocześnie Acronis będzie kontynuował prace nad nowymi wersjami DeviceLock DLP przy jednoczesnym zachowaniu pełnego wsparcia technicznego dla wersji poprzednich.

Co te zmiany oznaczają dla klientów? Otrzymają oni proste i relatywnie tanie narzędzia do zapobiegania wyciekom danych z korporacyjnych laptopów z systemem Windows i Mac, komputerów stacjonarnych oraz zwirtualizowanych sesji i aplikacji Windows, obejmujących pięć wektorów ochrony cybernetycznej –Safety, Accessibility, Privacy, Authenticity, Security (SAPAS) wszystkich danych, aplikacji i systemów. „Świat bezpieczeństwa IT ciągle się zmienia, a my jesteśmy zdeterminowani, aby nadal rozwijać nasze rozwiązania, by sprostać stale zmieniającym się potrzebom rynku” – komentował zakup Serguei Beloussov, założyciel i Dyrektor Wykonawczy Acronis. „Dzięki połączeniu z Acronis możemy przyspieszyć innowacje produktowe, rozszerzyć nasz kanał dystrybucji i wykorzystać naszą istniejącą technologię, aby sprostać wymaganiom klientów” – skomentował z kolei powiedział Ashot Oganesyan, założyciel i CTO DeviceLock. W ramach zawartej umowy DeviceLock stanie się spółką całkowicie zależną od Acronis.


TOP 200