Wyzwanie techniczne

Producenci zgodni są także co do tego, że sieci rozległe o szybkościach powyżej 622 Mb/s będą także realizowane za pomocą technologii ATM.

Producenci zgodni są także co do tego, że sieci rozległe o szybkościach powyżej 622 Mb/s będą także realizowane za pomocą technologii ATM.

W tym miejscu pojawia się pytanie: co właściwie należy proponować użytkownikom jako technologię pośrednią między siecią lokalną przełączanego Ethernetu lub ATM, a siecią rozległą ATM. Obecnie proponuje się ISDN i różne techniki retransmisji ramek (Frame Relay), gdyż nie istnieje żadna inna technologia pozwalająca na łagodne przejście z sieci lokalnej do sieci globalnej, zarządzanej przez operatora telekomunikacyjnego.

Tworzy się jednak w tym miejscu rozwiązanie dość dziwaczne. U nadawcy ramki zgodne z obecnymi standardami sieci (Ethernet lub Token Ring) przekształca się na komórki ATM (jest to konieczne w celu zapewnienia zgodności z istniejącymi sieciami lokalnymi), potem na ramki sieci X.25 i znów na komórki ATM. U odbiorcy następuje proces odwrotny. Technologia LAN ogranicza możliwość współpracy z sieciami rozległymi, o technologii nie przystosowanej ani do sieci lokalnych, ani do sieci globalnych. Co gorsza jest wielce prawdopodobne, że ta prowizorka przekształci się w rozwiązanie stałe, nie zadowalające nikogo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200