Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody

Według najnowszej ankiety przeprowadzonej wśród CDO (Chief Data Office) wyższy poziom ochrony przekłada się wymiernie na wyższe przychody organizacji.

Do sieci trafiły wyniki nowej ankiety przeprowadzonej wśród dyrektorów do spraw danych (CDO) organizacji z sektora opieki zdrowotnej oraz usług finansowych, gdzie zabezpieczenie danych jest szczególnie istotne. Aż 94% respondentów twierdzi, że wdrożenie technologii ochrony danych, która egzekwuje przepisy dotyczące ochrony prywatności spowodowały zauważalny wzrost przychodów całej organizacji.

Zwiększenie poziomu zabezpieczeń danych wpływa na wyniki finansowe
Źródło: Thomas Lefebvre on Unsplash

Zwiększenie poziomu zabezpieczeń danych wpływa na wyniki finansowe

Źródło: Thomas Lefebvre on Unsplash

Z badań przeprowadzonych przez firmę TripleBlind specjalizująca się w technologiach ochrony danych wynika, że 37% CDO biorących udział w ankiecie odnotowało zwiększone przychody nawet o 20% po wdrożeniu systemu ochrony danych. Dodatkowo niemalże połowa badanych (46%) uważa, że lepsze zabezpieczenie i ochrona danych przekłada się na przewagę konkurencyjną nad innymi firmami o podobnym profilu działalności.

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • Szyfrowanie plików, a szyfrowanie dysku - jaka jest różnica?

Nie ma jednak róży bez kolców. Aż 60% respondentów obawia się o nadmierne wykorzystywanie danych przechowywanych w ramach organizacji. Tyle samo procent CDO obawia się, że rozwiązanie technologiczne zwiększające prywatność (PET) wdrożone przez partnerów współpracujących z danymi zmodyfikują je tak, że wyniki analiz będą niedokładne.

Organizacje z sektora opieki zdrowotnej są, co zrozumiałe, bardziej zaniepokojone tymi zagrożeniami ze strony firm trzecich, niż organizacje z sektora usług finansowych.

W sektorze ubezpieczeń zdrowotnych aż 86% respondentów obawia się o potencjalne naruszenia danych dotyczących prywatności przez ich partnerów. W przypadku banków odsetek ten wynosi 63%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200