Wyznaczono mediatora w sprawie Napstera

Sędzina, która wydała pierwszy skazujący wyrok na Napstera, oczekuje, że firmie uda się dojść do pozasądowego porozumienia z organizacją reprezentującą poszkodowane koncerny fonograficzne.

Sąd Federalny wyznaczył mediatora w sprawie toczącej się przeciwko Napsterowi - podał magazyn Newsweek.

Mediatora powołała Marilyn Hall Patel, sędzina Sądu Okręgowego w San Francisco, która w lipcu ub.r. orzekła, że serwis naruszył prawa autorskie i nakazała zakończyć mu działalność. W połowie lutego br. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy większość jej wstępnego orzeczenia, ale nakazał, aby sprawa wróciła do niższej instancji, gdzie wyrok ma zostać sformułowany jeszcze raz. Do tego czasu Napster może nadal funkcjonować.

Zobacz również:

  • Microsoft rozszerza program bug bounty
  • Mobilna wersja Microsoft Outlook ze zmianami w interfejsie
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Zdaniem analityków sędzina liczy, że Eugene Lynch, były sędzia federalny w nowej roli mediatora doprowadzi do pozasądowej ugody pomiędzy Napsterem a Recording Industry Association of America (RIAA), organizacją reprezentującą branżę fonograficzną i poszkodowane koncerny. Jak podaje Newsweek, E. Lynch odbył już co najmniej jedno spotkanie ze stronami, a kolejne jest już zaplanowane.

Tymczasem obserwatorzy rynku twierdzą, że strategia Napstera, zakładająca funkcjonowanie dzięki uruchamianemu wraz z Bertelsmannem płatnemu serwisowi, nie zda egzaminu, jeśli firma nie porozumie się ze wszystkimi pięcioma największymi koncernami fonograficznymi.

***

Sąd Apelacyjny orzekł przeciw Napsterowi

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200