Wyszukiwarka Google zostanie dopalona przez narzędzia AI

Wdrożenie dużej aktualizacji wyszukiwarki Google planowane jest na przyszły miesiąc. Jak w maju zmieni się popularne narzędzie?

Google zdecydowało się zareagować na największą konkurencję - ChatGPT rozwijany przez OpenAI finansowane przez Microsoft. Firma z Moutain View, która zbudowała swoją popularność na bazie internetowej wyszukiwarki plików szykuje się do sporej aktualizacji algorytmów, które otrzymają wsparcie ze strony sztucznej inteligencji.

Wyszukiwarka Google

Wyszukiwarka Google

Wyszukiwarkowy gigant intensywnie pracuje nad nowymi narzędziami sztucznej inteligencji o wdzięcznej nazwie Magi, które mają zostać udostępnione konsumentom w maju 2023 roku.

Zobacz również:

  • Kolejny europejski kraj oskarża Google o stosowanie monopolistycznych praktyk
  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce

Z informacji podanych przez The New York Times wynika, że debiut Magi zaplanowany został na maj 2023 roku, a jeszcze jesienią tego roku firma Google znacząco rozbuduje swój najnowszy projekt.

Nowa wersja wyszukiwarki wspierana przez AI początkowo dostępna będzie jedynie dla anglojęzycznych użytkowników, a ich ilość zostanie ograniczona do miliona testujących.

Magi jest bezpośrednią odpowiedzią firmy Google na rozwiązania od OpenAI, które są aktywnie wykorzystywane przez Microsoft. Implementacją sztucznej inteligencji w wyszukiwarce sieciowej Bing zauważalnie zwiększyła jej popularność wśród użytkowników, którzy wcześniej bazowali na rozwiązaniach udostępnianych przez Google.

Wyszukiwarkowy gigant ma powody do zmartwień, ponieważ firma Samsung rozważa porzucenie wyszukiwarki Google i przejście na Microsoft Bing jako domyślne narzędzie do wyszukiwania informacji w sieci.

Google w przyszłości planuje szereg gruntownych zmian w wyszukiwarce, która od lat nie była aktualizowana, ale na razie producent nie przekazuje żadnych informacji na ten temat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200