Wystawa, której nie było

Z zaciekawieniem oczekiwaliśmy na zapowiadaną od 2 miesięcy wystawę "Mikro-Expo '92 - Komputer dla całej rodziny", którą miało zorganizować Muzeum Techniki wraz z firmą OSKAR Computer Studio od 8 do 13 grudnia br. w gmachu Muzeum (PKiN).

Z zaciekawieniem oczekiwaliśmy na zapowiadaną od 2 miesięcy wystawę "Mikro-Expo '92 - Komputer dla całej rodziny", którą miało zorganizować Muzeum Techniki wraz z firmą OSKAR Computer Studio od 8 do 13 grudnia br. w gmachu Muzeum (PKiN). Tymczasem okazało się, że na 2 tygodnie przed wystawą wycofała się firma OSKAR, niestety, nie powiadamiając o tym zainteresowanych. Pan Marcin Boroszko, dyrektor handlowy firmy wyjaśnił, że ATARI nie przysłała na czas komputera Falcon 030 (sokół), który miał być główną atrakcją wystawy. W ogóle okazuje się, że Falcony z Atari niezbyt chętnie latają. Są to produkty pochodzące z Dalekiego Wschodu i, jak twierdzi Atari, firma ma kłopoty ze sprowadzeniem większej ich liczby. Złośliwi podejrzewają, że mogą to niestety być kłopoty techniczne, albowiem nawet niemieccy sprzedawcy mają do końca roku obiecane dostawy w ilościach nie przekraczających 10 szt./dystrybutora.

Dodatkowym czynnikiem zniechęcającym organizatorów był niewielki oddźwięk wśród firm zamiejscowych, dla których problemem nie były koszty związane z opłatami za powierzchnię wystawową (300 tys./m-), lecz wręcz horrendalne koszty utrzymania personelu przez kilka dni w stolicy. Jak twierdzi przedstawiciel OSKARA, firma nie zrezygnowała z chęci zaprezentowania Falcona 030 szerszej publiczności, i zorganizuje wystawę, gdy tylko otrzyma od Atari kilka nowych "sokołów".


TOP 200