Wystartowało Monetto.pl. Finansowy odpowiednik Allegro?

Od dzisiaj można korzystać z Monetto.pl - serwisu, dzięki któremu internuaci mogą pożyczać między sobą pieniądze bez pośrednictwa banku. To kolejny serwis z nurtu tzw. social lending, wcześniej uruchomiono m.in. Finansowo.pl oraz Kokos.pl. - Będziemy finansowym odpowiednikiem Allegro - zapowiada Łukasz Banach, prezes spółki Prender, która stworzyła Monetto.pl.

Twórcy Monetto.pl zapowiadają, że zostanie on największym serwisem typu social lending w Polsce. Mają mu w tym pomóc doświadczny inwestor w postaci funduszu IIF oraz współpraca z takimi partnerami jak Nasza-Klasa.pl czy mBank, który zapewnia know-how potrzebny do rozliczeń pomiędzy użytkownikami serwisu. - Przed nami zadanie przekonania Polaków do tego sposobu pożyczania i inwestowania - deklaruje Łukasz Banach.

Bezpieczeństwo transakcji ma zapewnić współpraca z Krajowym Rejestrem Długów, InfoMonitorem, Biurem Informacji Gospodarczej oraz firmą windykacyjną Kaczmarski Inkasso.

Wystartowało Monetto.pl. Finansowy odpowiednik Allegro?

Przykładowa strona z ofertą dla pożyczkodawcy.

-Chcemy by poziom niespłaconych pożyczek na Monetto.pl był podobny jak w przypadku serwisów zagranicznych - wyjaśnia Banach. A to oznacza, że nie spłaconych zostaje jedynie 0,1% wszystkich udzielonych kredytów.

Twórcy serwisu planują zakrojone na szeroką skalę działania promocyjne, by zachęcić internautów do korzystania z pożyczek bezpośrednich. Model biznesowy Monetto.pl ma się opierać na pobieraniu mikroporowizji (np. 0,5%) od wartości pożyczki od obydwu stron transakcji, a nie od dochodu pożyczkodawcy. Monetto.pl ma osiągnąć rentowność po ok. dwóch latach działalności.

O serwisach, dzięki którym internauci mogą udzielać sobie pożyczek na atrakcyjnych warunkach i zarabiać na udzielaniu kredytów pisaliśmy w tekście "Internetowe platformy pożyczkowe już w Polsce", gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat social ledning.

Social ledning

Idea "social lending" jest prosta: w serwisie internetowym spotykają się pożyczkodawcy, a więc ci, którzy mają nadmiar pieniędzy i chcą je w jakiś sposób zainwestować, oraz pożyczkobiorcy, czyli użytkownicy, którzy tych pieniędzy potrzebują. Ponieważ nie ma tutaj chciwych bankierów, obie strony zyskują - pożyczkodawcy zarabiają więcej niż na bankowej lokacie, pożyczkobiorcy płacą mniejsze odsetki.

http://www.monetto.pl


TOP 200