Wystartowała konferencja IDF14 – czego się można po niej spodziewać

Firma rozwija dalej platformę Galileo i pokaże udoskonaloną, kompaktową płytę główną, oferowaną z wbudowanym systemem Linux oraz z bibliotekami Arduino. To rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie przy projektowaniu np. robotów i dronów oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączanego do Internetu rzeczy.

Wystartowała konferencja IDF14 – czego się można po niej spodziewać

Galileo

Nie sposób nie wspomnieć o intelowskich procesorach mobilnych dedykowanych dla smartfonów. Intel ma ujawnić szczegóły techniczne swojego układu SoC noszącego nazwę SoFIA. Będzie to pierwszy intelowski układ tego typu, który zawiera zintegrowany modem 3G. Kolejne nowości, o których najprawdopodobniej dowiemy się czegoś więcej na konferencji IDF14, kryją się za nazwami Broxton (to również mobilny procesor kolejnej generacji oparty na architekturze Atom) oraz Cherry Trail (procesor dedykowany dla tabletów, który zastąpi układ Bay Trail).

Zobacz również:

  • Premiera nowego układu AI firmy Intel

O pecetach też będzie mowa. Firma pokaże prawdopodobnie procesory Core piątej generacji, noszące kodową nazwę Broadwell. Pierwsze desktopy i laptopy wyposażone w te układy mają się pojawić na rynku w pierwszym kwartale 2015 r. Intel zaskoczył wszystkich, pokazując niedawno w Berlinie na targach IFA (a więc nie czekając na IDF14) nowy układ Core M oparty na architekturze Broadwell. Pierwsze szczegóły więc już znamy, ale na IDF14 Intel ujawni zapewne nieco więcej informacji o swoich planach dotyczących tego segmentu rynku.

I na koniec kilka słów o procesorach obsługujących centra danych. Intel pokazał kilka dni temu swój najnowszy układ tego typu - serwerowy procesor Xeon E5-2600 v3 (oparty na architekturze Haswell, wspierający układy pamięci DDR4), noszący roboczą nazwę Grantley-EP. Jest to następca układu E5-2600 v2 (robocza nazwa Romley).


TOP 200