Wysokowydajna hybryda, czyli jak zdominować rynek cloud computing w Danii


Największe firmy doskonale zdają sobie sprawę, że przenoszenie usług IT do chmury jest właściwym wyborem dla zarówno dla małych i jak dużych firm. Elastyczne, bezpieczne i ekonomiczne usługi oparte na chmurze zapewniają niezrównaną skalowalność przy niskiej miesięcznej opłacie. Wykorzystanie cloud computingu nie oznacza wyeliminowania ryzyka. Uzależnienie od prywatnej chmury szybko może okazać się bardzo kosztowne, a skalowanie - bardzo trudne. Chmura publiczna niesie inne wyzwania - bezpieczeństwo i wydajność nie są zagwarantowane.

Chmura hybrydowa - same zalety obu światów

Duńska firma konsultingowa Cloudeon opracowała rozwiązanie, które maksymalizuje korzyści i minimalizuje ryzyko chmurowych usług IT. Dzięki temu zdominowała duński rynek przetwarzania danych w chmurze dla przedsiębiorstw. Cloudeon zbudował hybrydowe środowisko chmurowe, które wykorzystuje chmurę publiczną mając na uwadze zapotrzebowanie na skalowanie, ale zachowuje poufne dane w centrach danych kontrolowanych przez klientów. „Cloudeon zmodernizował biznesowy model IT, łącząc metodologię przetwarzania w chmurze z podejściem hiperkonwergentnym i technologią HPC - High Performance Computing” - powiedział Søren Dandanell Nielsen, partner i wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Cloudeon. „Naszym zdaniem to prawdziwa rewolucja - pozwalająca na zapewnienie znacznie większej funkcjonalności, a zarazem obniżenie kosztów.

Bezkonkurencyjne rozwiązanie zapewnia dynamiczny wzrost

Strategia Cloudeon sprawdza się doskonale. Cloudeon to jeden z pierwszych duńskich dostawców usług w chmurze, który rozpoczął wdrażanie infrastruktury hybrydowej chmury dla swoich klientów. Obecnie to największa w Danii firma oferująca wyłącznie usługi cloud computing. Obsługuje największe przedsiębiorstwa w tym kraju. W ciągu 18 miesięcy wzrosła o 1500%.

Nie powinno dziwić, że Cloudeon odniósł taki sukces. Oferują swoim klientom wyjątkowe połączenie gwarantowanego czasu pracy bez przestojów, i praktycznie natychmiastową skalowalność - wszystko dzięki rozwiązaniu Lenovo ThinkAgile SX dla Microsoft Azure Stack z Lenovo XClarity. Jeśli klient potrzebuje więcej miejsca, Cloudeon dodaje do swojego centrum danych więcej platform Lenovo ThinkAgile SX dla Microsoft Azure Stack. To idealne rozwiązanie. „Lenovo ThinkAgile SX dla Microsoft Azure Stack, umożliwia nam dostarczanie łatwych w użyciu hybrydowych usług chmurowych, które zwiększają elastyczność biznesową i obniżają koszty operacyjne bez utraty bezpieczeństwa czy kontroli” - powiedział Søren Dandanell Nielsen.

Firma wykorzystując odniesiony sukces, dąży do wejścia na rynki innych krajów skandynawskich oraz Wielkiej Brytanii. Dzięki temu, że ich centra danych są zbudowane w oparciu o technologię Lenovo obsługującą usługi hybrydowej chmury, dla rozwoju firmy nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Dowiedz się więcej czytając case study (https://lenovosuccess.com/casestudy/cloudeon-a-s).

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.