Wysoki poziom adopcji iOS 16 na kilka dni przed premierą iOS 17

Już w poniedziałek 6 czerwca zobaczymy iOS 17. Tymczasem aktualną wersję iOS znajdziemy już na ponad 80% wszystkich urządzeń mobilnych Apple.

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najważniejszych konferencji Apple - WWDC 2023. Coroczna konferencja deweloperska to wydarzenie, na którym prezentowane są najnowsze wersje systemów operacyjnych od Apple.

Wysoki współczynnik adopcji iOS 16
Źródło: apple.com

Wysoki współczynnik adopcji iOS 16

Źródło: apple.com

Na kilka dni przed prezentacją iOS 17 firma Apple zdecydowała się upublicznić najnowsze statystyki dotyczące wersji systemy iOS, które pozostają aktualnie w użyciu.

Zobacz również:

Z kluczowych statystyk dotyczących wykorzystania mobilnych wersji systemów operacyjnych od Apple wynika, że oprogramowanie z rodziny iOS 16 zostało zainstalowane na 81% wszystkich smartfonów Apple iPhone pozostających w aktywnym użytkowaniu.

Dla porównania na początku 2023 roku pod kontrolą iOS 16 pracowało prawie 72% urządzeń. Z iOS 15 korzysta aktualnie około 13% urządzeń (głównie modele 6s, SE oraz 7, które w 2022 roku utraciły wsparcie i nie otrzymały aktualizacji do iOS 17). Pod kontrolą wszystkich starszych wersji (iOS 14 i starsze) korzysta 6% aktywnie używanych smartfonów.

iOS 16 to pierwsza wersja systemu operacyjnego, do którego firma Apple nie wymusza instalowania aktualizacji. Użytkownicy mogli pozostać na iOS 15 i w dalszym ciągu otrzymywać poprawki zabezpieczeń.

Według ostatnio zebranych danych (z dnia 23 kwietnia 2023 r.) na całym świecie jest ponad 1,8 miliarda aktywnych urządzeń Apple. Oznacza to, że ponad 1,458 miliarda urządzeń korzysta obecnie z systemu iOS 16.

W przypadku iPhone'ów, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich czterech lat, łącznie 90% wszystkich urządzeń działa na iOS 16.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200