Wysoka moc obliczeniowa stacji roboczych HP serii Z teraz dostępna również z domu

Computerworld W samym środku pandemii COVID-19 praca zdalna skutecznie chroni pracowników przed zagrożeniem, którzy w czasach kryzysu nie muszą rezygnować z wykonywania swoich obowiązków. Dzięki oprogramowaniu HP ZCentral Remote Boost profesjonaliści mogą na odległość korzystać z najwyższej wydajności stacji roboczych serii Z, garściami czerpiąc z bogatych doświadczeń, które gwarantuje im praca z wydajnym komputerem. Teraz również z domu.

ZCentral Remote Boost to oprogramowanie pulpitu zdalnego, które przekształca dowolne urządzenie użytkownika w terminal roboczy służący do uzyskiwania dostępu do komputera w innej lokalizacji. W połączeniu ze stacjami roboczymi serii Z, narzędzie to pozwala profesjonalistom pracować na odległość ze swoimi programami BIM i CAD, aplikacjami do wizualizacji, montażu wideo i renderowania scen 3D czy sztucznej inteligencji, bez wychodzenia z domu. Wysoka wydajność stała się teraz dostępna na wyciągnięcie ręki.

Efektywna praca nie byłaby możliwa, gdyby nie zaawansowane funkcje ZCentral Remote Boost, takie jak obsługa gestów, wsparcie dla ekranów 4K czy dynamiczne rozszerzanie treści, aby odpowiednio dopasować je do urządzenia wyświetlającego. Wbudowany kodek Advanced Video Compression (AVC) pozwala osiągnąć najlepsze wrażenia wizualne nawet przy niskiej przepustowości sieci.

ZCentral Remote Boost dostępny jest bez dodatkowych opłat dla użytkowników stacji roboczych serii Z. Posiadacze dowolnie innych urządzeń mogą korzystać z rozwiązań zdalnego dostępu HP przez 90 dni za darmo.

Profesjonalne stacje robocze HP

Portfolio komputerów HP do zastosowań profesjonalnych obejmuje, wydajne stacje robocze HP Z2 do zaawansowanych zastosowań graficznych związanych z projektowaniem CAD 2D i 3D, dostępne również w wersji mini, stacje HP Z4 do zaawansowanych projektów z zakresu CAD 3D, BIM i uczenia maszynowego, HP Z6 do tworzenia wizualnych efektów specjalnych i renderowania 3D oraz HP Z8 do zastosowań związanych z symulacją, montażem filmów wideo w rozdzielczości 8K i złożonych funkcji uczenia maszynowego. Ofertę uzupełnia konwertowalny notebook HP ZBook Studio x360 dla profesjonalistów oczekujących najwyższego poziomu mobilności.

Wysoka moc obliczeniowa stacji roboczych HP serii Z teraz dostępna również z domu

Najpopularniejsze stacje robocze HP Z2, Z4 i HP Z6 zaprojektowano z myślą o zapewnieniu użytkownikom najwyższej wydajności, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w pracach inżynieryjnych, wizualizacji i renderowaniu 3D. W środku komputerów znajdziemy wydajne procesory Intel Core i lub Intel Xeon oraz profesjonalne układy GPU NVIDIA Quadro i AMD RadeonPro – od podstawowych modeli, po najbardziej zaawansowane karty grafiki 3D.

Stacje robocze HP serii Z wyposażono w zaawansowane funkcje zabezpieczeń, które chronią urządzenie, tożsamość użytkownika i jego dane. Pakiet zabezpieczeń HP Client Security Suite obejmuje funkcje związane z uwierzytelnianiem użytkowników, w tym mechanizmy oparte na biometrii, szyfrowania danych oraz ochrony urządzenia przed kradzieżą. HP Sure Start automatycznie przywraca system BIOS po ataku lub po uszkodzeniu.

HP Zbook Studio x360

Wysoka wydajność i bezpieczeństwo nie są zarezerwowane wyłącznie dla urządzeń stacjonarnych. HP Zbook Studio x360 to ultranowoczesny, konwertowalny notebook przeznaczony dla profesjonalistów, którego wydajność i szybkość reakcji umożliwia pracę z aplikacjami inżynieryjnymi, programami do obróbki wideo czy sztucznej inteligencji. Procesory Intel Core i9 oraz Intel Xeon, w połączeniu z kartami graficznymi NVIDIA Quadro P2000 i pojemnymi dyskami NVMe o pojemności do 5 TB, pozwalają na sprawną edycję obrazów w wysokiej rozdzielczości, bez żadnych opóźnień.

Wysoka moc obliczeniowa stacji roboczych HP serii Z teraz dostępna również z domu

Najnowsze technologie zastosowane w HP Zbook Studio x360 widać również z zewnątrz. Komputer może być używany w czterech trybach: notebooka, namiotu, aby łatwo prezentować efekty pracy członkom zespołu, tabletu np. dla wygodnego szkicowania edytowania i projektowania piórem Wacom AES oraz dokowania, w którym urządzenie podłączymy nawet do kilku monitorów jednocześnie. Ekran HP DreamColor 4K z powłoką antyodblaskową i czujnikiem oświetlenia wyświetla miliard żywych kolorów przy jasności 600 nitów, a więc 20-50% większej w porównaniu z topowymi notebookami konkurencji.

HP Sure Click Pro

Darmowe licencje próbne na oprogramowanie ZCentral Remote Boost to jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez HP, aby pomóc firmom przetrwać czasy obecnego kryzysu, zachowując przy tym bezpieczeństwo cyfrowe podczas pracy zdalnej.

Do 30 września 2020 r. HP udostępnia za darmo narzędzie HP Sure Click Pro, które zabezpiecza komputer przed złośliwym oprogramowaniem rozpowszechnianym na stronach internetowych, w plikach PDF oraz pakietu Microsoft Office. HP Sure Click Pro zapewnia ulepszone zabezpieczenia w porównaniu z wersją HP Sure Click, która jest dołączona do większości komputerów HP. Aplikacja uruchamia przeglądarkę w izolowanym środowisku, blokując złośliwemu oprogramowaniu możliwość wprowadzenia zmian na komputerze użytkownika. Malware usuwane jest z komputera w momencie, gdy pracownik kończy przeglądanie internetu.

Kiedy w niepewnych czasach wszyscy spodziewają się ekonomicznych spadków, zapewnienie profesjonalistom właściwych narzędzi pracy, takich jak stacje robocze Z by HP z oprogramowaniem ZCentral Remote Boost, pozwala uwolnić ich potencjał niezależnie od miejsca, w którym wykonują powierzone im zadania.