Wyniki konkursu Cisco na aplikację XML dla telefonów IP

W połowie października Cisco Systems ogłosiła konkurs dla programistów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki na stworzenie oprogramowania wykorzystującego XML, przeznaczonego dla telefonów IP. Polskie jury nagrodziło aplikację Account Checker firmy T-Systems.

W połowie października Cisco Systems ogłosiła konkurs dla programistów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki na stworzenie oprogramowania wykorzystującego XML, przeznaczonego dla telefonów IP.

Polskie jury nagrodziło aplikację Account Checker firmy , pozwalającą na szybki dostęp do przechowywanych w systemie SAP R/3 informacji o klientach, ich płatnościach, zaległościach i historii transakcji. Produkowane przez Cisco telefony IP wyposażone są w zestaw programowalnych przycisków i niewielkie wyświetlacze, pozwalające na interakcję z aplikacją XML.

Do konkursu w Polsce zostało zgłoszonych ponad 20 gotowych aplikacji i pomysłów na aplikacje. W finale wzięły udział programy czterech firm: 2SiMon firmy 2Si SA, PowerSite IPPhone Module - Intellinet, Account Checker - oraz Contactis - Wind Telecom i Beskidzkiej Energetyki. Jako kryteria oceny przyjęto innowacyjność pomysłu, uniwersalność aplikacji i wygodę użytkowania. Aplikacja zbudowana przez T-Systems została zakwalifikowana do udziału w europejskim etapie konkursu. Nagrodą dla firmy są także dwa szkolenia dotyczące telefonii IP, wybrane z oferty współorganizującego konkurs Techmexu.

Rozstrzygnięcie konkursu z udziałem 20 finalistów zaplanowano na początek przyszłego roku w siedzibie firmy Cisco Systems w Bedfont Lakes w Wielkiej Brytanii.