Wyniki finansowe Cabletron Systems

W I kw. 2002 r. finansowego przychody czterech podmiotów należących do grupy wyniosły 311 mln USD. Mimo niekorzystnej koniunktury najważniejszej w holdingu spółce Enterasys Networks udało się zwiększyć udział w rynku urządzeń sieciowych i uzyskać przychód przekraczający 232 mln USD.

W I kw. finansowym 2002 r. łączne przychody należących do grupy Cabletron Systems spółek Aprisma Management Technologies, Enterasys Networks, GlobalNetwork Technology Services i Riverstone Networks wyniosły 311 mln USD. Kierownictwo firmy utrzymuje, iż biorąc pod uwagę niekorzystną sytuację na rynku, wyniki finansowe firmy są więcej niż zadawalające. W analogicznym okresie 2001 roku, przychód grupy wyniósł 217 mln USD. Łączny zysk netto spółek przekroczył 14 mln USD. Był to dziesiąty z rzędu kwartał w którym firma, jako jedna z nielicznych w branży, zrealizowała plan finansowy.

Cabletron wkracza obecnie w końcowy etap restrukturyzacji przedsiębiorstwa. W sierpniu spodziewany jest zakończenie procesu wydzielania ze struktury firmy spółki Riverstone Networks, podobnie jak miało to miejsce z Enterasys Networks. Cabletron prowadzi również przygotowania do przekształcenia Aprisma Management Technologies w niezależną spółkę publiczną. Ma to nastąpić do końca br. Należąca do grupy GlobalNetwork Technology Services (GNTS) zostanie prawdopodobnie sprzedana.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200