Wyniki TP SA nie są najgorsze

Choć wyniki Telekomunikacji Polskiej są gorsze niż rok temu, nie są tak złe jak przewidywali analitycy. Jak podaje Puls Biznesu, przychody grupy TP w trzecim kwartale 2007 r. spadły do 4,65 mld zł z 4,73 mld zł rok wcześniej, a zysk netto spadł z kolei do 644 mln z 664 mln zł.

Największy polski telekom coraz mniej zarabia na telefonii stacjonarnej - o 6,7 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Gorsze wyniki grupy są też spowodowane decyzjami wydanymi przez regulatora, umożliwiającymi konkurentom korzystanie z sieci operatora. Prezes Telekomunikacji Polskiej wierzy jednak, że kolejne lata będą czasem normalizacji i wolniejszego spadku przychodów.

Tymczasem ratunkiem grupy TP są przychody z telefonii komórkowej, które wzrosły w tym roku o 5,2 proc. W trzecim kwartale usługi telefonii komórkowej przyniosły grupie Telekomunikacji Polskiej 2,12 mld zł. - informuje PB. Sama Telekomunikacja Polska również może zostać operatorem komórkowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200