Wyniki Motoroli zgodne z oczekiwaniami

W zakończonym 31 grudnia IV kw. roku finansowego 2000 Motorola uzyskała przychód w wysokości 10,1 mld USD, co oznacza wzrost o 11% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Zysk netto firmy wy...

W zakończonym 31 grudnia IV kw. roku finansowego 2000 Motorola uzyskała przychód w wysokości 10,1 mld USD, co oznacza wzrost o 11% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Zysk netto firmy wyniósł natomiast 335 mln USD, podczas gdy w 1999 r. - 564 mln USD (spadek 41%). Wyniki te są zgodne z oczekiwaniami analityków. Przychody firmy rosną z roku na rok, ale niestety zyski znacznie spadają.

"Pomimo wyższej sprzedaży, zwiększające się koszty produkcji i wydatki operacyjne powodują, że nasze zyski operacyjne maleją" - stwierdził Robert Growney, prezes Motoroli. Zapewnił on przy tym inwestorów, że firma postara się zredukować koszty produkcji i zrewidować wydatki operacyjne.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Producent potwierdził, że wzrosła sprzedaż jego telefonów na rynku amerykańskim i azjatyckim, jednak na europejskim spadła.

W całym roku finansowym 2000 Motorola odnotowała sprzedaż rzędu 37,6 mld USD, czyli o 17% więcej niż w roku poprzednim (32 mld USD). Całoroczny zysk netto wyniósł 1, 9 mld USD (1,4 mld USD).

***

Motorola wprowadza na rynek nowe procesory PowerPC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200