Wyniki Intela lepsze niż oczekiwano

W drugim kwartale bieżącego roku wyniki finansowe Intela były lepsze, niż oczekiwali tego analitycy. Ubiegłoroczne redukcje liczby zatrudnionych i odebranie AMD części rynku zaczęły - pomimo ostrej wojny cenowej - przynosić firmie oczekiwane rezultaty.

Pomiędzy kwietniem a czerwcem bieżącego roku Intel zarobił 1,3 miliarda dolarów netto. W przeliczeniu na akcję oznacza to wzrost o 22 centy. Przychody Intela w II kw. sięgnęły 8,7 mld USD (wzrost o 8% w stosunku rocznym). W osiągnięciu niezłych wyników nie przeszkodził spadek zainteresowania układami flash. Warto przypomnieć, że w ciągu roku Intel zredukował zatrudnienie o 12 tys. etatów.

Prezes Intela Paul Otellini oraz dyrektor ds. finansowych, Andy Bryant, poinformowali, że w minionym kwartale szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się procesory dla pecetów i serwerów. Pewnym problemem dla koncernu są bardzo niskie ceny procesorów, jednak dotyczy to tylko niższego segmentu rynku komputerów stacjonarnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200