Wyniki Della zgodne z oczekiwaniami analityków

Dell przedstawił wyniki za zakończony 29 października III kwartał roku finansowego 2000.

Dell przedstawił wyniki za zakończony 29 października III kwartał roku finansowego 2000. Przychody firmy wzrosły w porównaniu z rokiem ubiegłym o 41% i wyniosły 6,78 mld USD (4,82 mld USD rok wcześniej). Zysk netto firmy wyniósł 483 mln USD, co oznacza wzrost o 26% (384 mln USD). Wynik ten nie uwzględnia jednak wydatku w wysokości 194 mln USD związanego z przejęciem firmy ConvergeNet Technologies.

Podane liczby są zgodne z oczekiwaniami analityków z Wall Street. Przedstawiciele firmy będącej liderem w sprzedaży bezpośredniej twierdzą, że uzyskane wyniki mogłyby być jeszcze lepsze, gdyby nie wzrost cen pamięci, a tym samym kosztów, spowodowany trzęsieniem ziemi na Tajwanie.

Światowa sprzedaż Della zwiększyła się w minionych trzech miesiącach o 59% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Na rynkach amerykańskich firma sprzedała o 45% więcej niż w roku ubiegłym, podczas gdy w Europie wskaźnik ten wzrósł o 22%. Przychód firmy w regionie Azji i Pacyfiku powiększył się natomiast o 69%.


TOP 200