Wynająć, aby podnająć

Contract Administration - na bazie mySAP.com - zaoferuje outsourcing finansów i księgowości.

Contract Administration - na bazie mySAP.com - zaoferuje outsourcing finansów i księgowości.

Contract Administration - firma zajmująca się outsourcingiem usług finansowych i administracyjnych oraz zarządzaniem personelem - podpisała umowę na wdrożenie systemu mySAP.com. Model licencyjny tego rozwiązania umożliwia dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez SAP R/3, jednak cena licencji jest obliczana wyłącznie na podstawie liczby użytkowników. W przypadku SAP R/3 kupuje się poszczególne moduły, od liczby których także uzależniona jest cena systemu. Nowe rozwiązanie będzie wdrażane jednocześnie w dwóch polskich oddziałach Contract Administration - w Warszawie i we Wrocławiu, a następnie w Pradze. Oddział w Czechach ma być obsługiwany także z Polski. Contract Administration wchodzi w skład Grupy TGC.

Licencja bez problemu

Według przedstawicieli Contract Administration, wdrożenie mySAP.com ma umożliwić jej pełne zintegrowanie usług płacowych, kadrowych i księgowych. Obecnie firma wykorzystuje kilka różnych rozwiązań. W obrębie zarządzania zasobami ludzkimi Contract Administration stosuje własny system. W zakresie obsługi płac wykorzystuje oprogramowanie Kali MacroSoftu. Natomiast usługi finansowo-księgowe oparto na opro- gramowaniu Line 100 (Sage) i Globe (Exact Software).

"Najpierw wdrożymy mySAP.com w obszarze usług administracyjnych i finansowych. Zakończenie tego etapu planujemy na początek kwietnia br. Pozostałe obszary działalności nowy system będzie obsługiwał od lipca br." - mówi Steven Foster, dyrektor Departamentu Informatyki w TGC.

System będzie wykorzystywany nie tylko przez firmę Contract Administration, ale także przez jej ok. 400 klientów. Dzięki zastosowaniu mySAP.com zyskają oni bezpośredni wgląd w swoje dane za pośrednictwem przeglądarki. Dotychczas otrzymywali okresowo raporty w wersji papierowej. Klienci firmy nie będą jednak płacić za wykorzystywa- nie tego oprogramowania. Opłaty licencyjne pokryje w całości Contract Administration.

Perfekcyjna współpraca

"Początkowo rozważaliśmy możliwość zakupu rozwiązań Oracle i JD Edwards. Na ostateczną decyzję miała jednak wpływ współpraca pomiędzy SAP Polska a firmą itelligence. Zarówno system mySAP.com, jak i cała infrastruktura informatyczna będą bowiem znajdować się w Centrum Systemów Informatycznych pod Poznaniem" - twierdzi Steven Foster. Po stronie Contract Administration znajdować się będzie jedynie komputer podłączony do Internetu. Prawdopodobnie itelligence będzie obsługiwać także oddział TGC w Czechach. Ma on korzystać z tego samego, poznańskiego centrum komputerowego.

TGC działa w Polsce od 1991 r. Cztery lata temu otworzono także biuro w Pradze. W skład grupy TGC - poza Contract Administration - wchodzą również spółki: Corporate Lawyers, zajmująca się obsługą prawną, i HR Advisers - administracją i zarządzaniem kadrami.


TOP 200