Wymuskany magazyn dla terrorystów w internecie

Zarkawi, dwa dni po najtragiczniejszym zamachu bombowym w powojennym Iraku w al Hilli, umieścił w internecie 43 stronicowy magazyn internetowy. Jak podaje Associated Press pismo - jako plik do pobrania - znalazło się w co najmniej dwóch islamistycznych serwisach internetowych, w których publikowano w przeszłości oświadczenia al-Qaidy. Podobno magazyn jest starannie przygotowany.

Zarkawi przyznał się do poniedziałkowego zamachu w al Hilli, w którym samobójca wjechał samochodem załadowanym dynamitem w tłum ludzi przed ośrodkiem zdrowia. Zginęło co najmniej 125 osób. W udostępnionym w środę magazynie, muzułmanie są wzywani do wyrzucenia z Iraku "niewiernych i apostatów", czyli Amerykanów i ich irackich współpracowników.

Magazyn nazywa się "Zurwat al-Sanam". Po arabsku znaczy to "czubek wielbłądziego garbu". Jak pisze Associated Press wśród bojowników islamskich symbolizuje on wiarę i szczytną działalność.

Zobacz również:

  • Rośnie liczba dużych centrów danych w Polsce
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Nie udało nam się zlokalizować serwisów, na jakich można go pobrać. Strony (np. mawsuat.com; ansaar.info), na których dotąd Zarkawi umieszczał filmy z egzekucji zostały usunięte. Amerykańska firma GoDaddy z Arizony, która jeszcze w styczniu br. utrzymywała inną stronę terrorystów odmówiła komentarzy.

Jak podaje serwis inthebullpen.com, strony, które zakładają zwolennicy Zarkawiego są systematycznie atakowane przez hakerów. Ostatni atak miał miejsce na stronie, gdzie można było znaleźć pełny film z egzekucji Eugene Armstronga, Jacka Hensley'a, Kenneth Bigley i Kim Sun. Grupa, która złamała jej kod, nazwała się TeAmZ USA. Po ataku na stronie pozostawiła podpis: "Umieść ich stronę, a będziesz następny" (Host them and your next).

W Ameryce coraz więcej głosów przyłącza się do apelu o zaprzestanie świadczenia usług hostingowych osobom, które wykorzystują je do siania nienawiści na tle religijnym. Na stronie thepetitionsite.com można podpisać petycję do Johna Ashcrofta, prokuratora generalnego USA o prawne uniemożliwienie amerykańskim firmom świadczenia usług hostingowych terrorystom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200