Wyjątkowo cienki monitor HP x2301

W ofercie firmy HP zagościł nowy monitor LCD noszący oznaczenie x2301. Jest to 23-calowe urządzenie, które zaskakuje niewielką grubością wynoszącą niespełna 1 centymetr.

Monitor HP x2301 wyposażony został w 23-calowy panel LCD wykonany w technologii TN i podświetlany diodami LED. Potrafi na nim wyświetlić obraz (charakteryzuje się on skalą barw odpowiadającą 72% standardu NTSC) o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Producent deklaruje, że dynamiczny współczynnik kontrastu i czas odpowiedzi matrycy przyjmują wartości, odpowiednio, 8 000 000:1 i 3 milisekundy (metoda pomiaru - GTG, czyli szary, biały, szary).

Urządzenie cechuje się interesującym wyglądem. HP wyposażyło je bowiem w obudowę przykuwającą wzrok nie tylko aluminiowymi dodatkami, ale przede wszystkim niewielką grubością wynoszącą zaledwie 9,8 milimetra.

Zobacz również:

  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów

Tak cieniutką konstrukcję udało się uzyskać m.in. dzięki umieszczeniu części elementów, takich jak np. zestaw wejść (D-Sub, HDMI, DVI), w podstawie.

Warto zauważyć, że firma HP kładzie ostatnio spory nacisk na design. Potwierdza to nie tylko dzisiaj opisywany monitor, ale również zaprezentowany kilka dni temu model Elite L2201x.

HP x2301 powinien trafić do sprzedaży 10 czerwca. Jego cena została ustalona na poziomie 280 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200