Wydanie RC2 jądra systemu Linux 5.15 opublikowane

Fiński deweloper Linus Torvalds ciągle działa i ogłosił właśnie na swoim blogu, że oprogramowanie Linux 5.15-rc2 jest już dostępne. Jest to drugie już wydanie (na co wskazuje oznaczenie rc2) jądra systemu Linux 5.15, którego finalna i stabilna wersja powinna być gotowa w październiku.

Źródło: Sai Kiran Anagani/unsplash

Torvalds wspomniał przy okazji o tym, że mamy w tym miesiącu okrągłą – bo trzydziestą już - rocznicę pojawienia się jądra systemu Linux oznaczonego numerem v0.01 - debiut miał miejsce w połowie września 1991 roku.

Oprogramowanie nie zawiera żadnych ważnych poprawek, ale standardowe modyfikacje usprawniające działanie jądra. Likwiduje np. problemy związane z błędną pracą oprogramowania “Werror” i zawiera poprawkę DEC Jensena, dzięki której kompilator nie stwarza już problemów generując fałszywe ostrzeżenia o pojawieniu się błędu i generalnie pracuje stabilnie.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny

Wydanie RC1 jądra systemu Linux 5.15 zostało udostępnione w połowie września i zawierało jedną podstawową nowość, jaką był zmodyfikowany sterownik systemu plików NTFS, który obsługuje wszystkie typy dysków oraz karty SD dołączane do komputerów Linux.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200