Wyciskanie mocy

Nowy serwer Digitala może pracować w klastrze Windows NT.

Nowy serwer Digitala może pracować w klastrze Windows NT.

Digital wprowadził na rynek nowy serwer rodziny Prioris. Nosi on nazwę Prioris HX 6000 i może być wyposażony w dwa procesory Pentium Pro 200 MHz. Nowy serwer wspiera technologię klastrową Digitala i zoptymalizowany został pod kątem współpracy z systemem operacyjnym Windows NT Server 4.0.

Nowe serwery Digitala dostarczane są w konfiguracjach - jedno lub dwuprocesorowych i zawierają 256 lub 512 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Ich pamięć RAM może być rozbudowywana do wielkości 1 GB (pamięć typu EDO ECC), a dyski wewnętrzne mogą mieć łączną pojemność 63 GB (zewnętrzne do 1 TB). Płyta główna serwera wyposażona jest w 11 gniazd, do których można dołączać karty rozszerzające.

Razem z programami

Prioris HX 6000, podobnie jak inne serwery serii Prioris, dostarczany jest razem z oprogramowaniem ServerWORKS Manager. Pakiet ten ułatwia zarządzanie kontami i grupami użytkowników, szczególnie w mieszanych środowiskach sieciowych, na które składają się serwery NetWare, Windows NT Server, Unix i OS/2. ServerWORKS zapewnia także scentralizowane zarządzanie siecią na bazie protokołu SNMP (serwerami, klientami, koncentratorami sieciowymi, routerami, przełącznikami i drukarkami).

Pakiet wyposażony jest także w opcję umożliwiającą prostą jego instalację na wszystkich serwerach Digitala, pracujących w sieci korporacyjnej. Po jej uruchomieniu wykonywana jest automatyczna instalacja, podczas której na docelowe serwery kopiowane są także informacje o bieżącej konfiguracji macierzystego serwera. Pozwala to administratorowi ominąć żmudny proces oddzielnego konfigurowania każdego z serwerów.

Każdy nowy Prioris budowany jest w technologii Inteligent Server Management, która umożliwia ciągłe analizowanie pracy krytycznych komponentów systemowych: procesorów, płyty głównej, macierzy RAID, wentylatorów, zasilaczy i pamięci. Administrator jest na bieżąco informowany o wszystkich "anormalnych" wydarzeniach w pracy tych komponentów.

Dwa w jednym

Dwa serwery HX 6000 mogą być także łączone w klaster pracujący pod kontrolą Windows NT. Rozwiązanie to bazuje na technologii Digitala umożliwiającej połączenie serwerów za pośrednictwem szybkiej współdzielonej magistrali SCSI, za pomocą której komunikują się one z zewnętrzną pamięcią dyskową. Serwery, choć mogą wykonywać zupełnie różne zadania, ze strony użytkownika widziane są jako jeden serwer.

Wraz z wprowadzeniem na rynek serwerów HX 6000 Digital poinformował także, że jego rozwiązanie klastrowe dla Windows NT wspiera już w pełni oprogramowanie Lotus Notes. Oznacza to, że użytkownicy mogą budować odporne na awarie systemy komputerowe, obsługujące krytyczne dla użytkowników bazy danych Notes.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200