Wtorkowy przegląd prasy

Jeszcze w tym tygodniu możliwe jest uchwalenie projektu ustawy Prawo Telekomunikacyjne. 3,4-proc. inflacja w maju aż o 0,5 pkt proc. - podwyżka stóp w czerwcu jest niemal pewna. Telekomunikacja Polska oraz Intrum Justitia odpowiadają na zarzuty GIODO.

GAZETA WYBORCZA

Prawo telekomunikacyjne nie powinno się odwlec

Jeszcze w tym tygodniu możliwe jest uchwalenie projektu ustawy Prawo Telekomunikacyjne - poinformował w poniedziałek przewodniczący sejmowej

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2130024.html

PULS BIZNESU

Rośnie inflacja

Te dane zaskoczyły wszystkich. Podwyżka stóp w czerwcu jest niemal pewna — uważają analitycy. 3,4-proc. inflacja w maju aż o 0,5 pkt proc. przekroczyła prognozy analityków. — Z taką inflacją mamy murowaną podwyżkę stóp procentowych — uważa Mateusz Szczurek, ekonomista ING BSK.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=299536

MCI realizuje zyski

Na tle pogrążonego w spadkach rynku pozytywnie wyróżniał się w trakcie wczorajszej sesji MCI, fundusz inwestujący w spółki IT. Jego kurs zyskał 2 proc., choć początek zapowiadał bardziej okazałe wzrosty. Spółka sprzedała 25 proc. akcji internetowego biura podróży Travelplanet.pl za prawie 6 mln zł, realizując 1350-proc. zysk na tym pakiecie. Obecnie MCI Management kontroluje 69,47 proc.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=299543

RZECZPOSPOLITA

Konkurenci gonią Nokię

Nokia, największy światowy producent telefonów komórkowych, systematycznie traci udział w stale rosnącym globalnym rynku sprzedaży komórek. Finowie w ramach działań obronnych obniżają ceny telefonów i wprowadzają na rynek nowe modele.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040615/ekonomia/ekonomia_a_7.html

Długi i informacje o dłużnikach zostają w kraju

Ani Telekomunikacja Polska SA, ani firma Intrum Justitia, która windykuje skupione od niej długi jej klientów, nie przekazują danych tych osób za granicę. Także wierzytelności nie są sprzedawane poza Polskę. Przedstawiciele obydwu firm na wczorajszej konferencji prasowej odrzucili zarzuty generalnego inspektora ochrony danych osobowych.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040615/prawo/prawo_a_12.html


TOP 200