Wtorkowy przegląd prasy

Wirtualna Polska zakładnikiem TP SA. Elektrim wznawia rozmowy z Deutsche Telekom na temat sprzedaży udziałów PTC. Niejasne przepisy nowej ustawy o VAT mogą stać się bombą z opóźnionym zapłonem dla wielu osób wykonujących pracę na umowę zlecenia i umowę o dzieło. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa rozstrzygnęła przetargi na mapy rastrowe.

GAZETA WYBORCZA

Wirtualna Polaka zakładnikiem TP SA

Gazeta dotarła do materiałów pokazujących jakimi metodami grupa TP SA walczyła o pieniądze z mniejszościowymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski. Sam portal najpewniej tego konfliktu nie przetrwa. (s. 18)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,1993915.html

Apetyt na nadwyżkę

Elektrim wznawia rozmowy z Deutsche Telekom na temat sprzedaży udziałów PTC, operatora sieci komórkowej Era. Negocjacje mogą jednak storpedować wierzyciele Elektrimu, którzy chcą dodatkowych pieniędzy z tej transakcji. (s. 22)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,1993665.html

Prezes KGHM Stanisław Speczik stracił posadę

Rada nadzorcza KGHM odwołała w poniedziałek wieczorem ze stanowiska prezesa Stanisława Speczika i dwóch z jego zastępców. Nowym szefem giełdowej spółki został dotychczasowy dyrektor kopalni Rudna Wiktor Błądek

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,1994182.html

PULS BIZNESU

YDP szybko rośnie

Young Digital Poland ma za sobą udany rok. Gdyby jeszcze tylko w Niemczech poszło lepiej...(s. 7)

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=285908 (dostęp płatny)

Elektrim kontra wierzyciele

Pomoc Zygmunta Solorza i sprzedaż PTC – oto recepta Elektrimu na spłatę 440 euro długu. Posiadacze obligacji chcą więcej. (s. 9)

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=285911 (dostęp płatny)

Zamówienia na mapy rozdane

Do kieszeni niewielkich firm informatycznych wpadnie blisko 40 mln zł. ARiMR zrobiła kolejny krok do uruchomienia IACS. (s. 10)

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=285899 (dostęp płatny)

GAZETA PRAWNA

Podatnik ofiarą pokrętnej legislacji

Niejasne przepisy nowej ustawy o VAT mogą stać się „bombą z opóźnionym zapłonem” dla wielu osób wykonujących pracę na umowę zlecenia i umowę o dzieło. Niewykluczone, że osoby te dowiedzą się o tym, że powinny rozliczać VAT dopiero po upływie dłuższego czasu, a konkretnie podczas sprawdzania ich rocznych zeznań PIT (s. 1)

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.html?numer=1172&dok=1172.6.3.2.1.1.0.1.htm


TOP 200