Wtorkowy Przegląd Prasy

Awaria w Alior Sync. Klienci nie mają dostępu do rachunków… Miały być komputery i multimedialny sprzęt w szkołach. Są kłopoty… Łatwiej wydać na socjalny Internet… 192 mln zł od grupy PKP dla Telekomunikacji Kolejowej… Zmierzch ery e-czytników?... Polacy polubili wczasy z sieci… Apple będzie sprzedawał żarówki… Google ujawniło nowe gadżety…

COMPUTERWORLD

Powstała nowa grupa spółek na rynku telekomunikacyjnym - LoVo

LoVo powstało z połączenia Telekomunikacji Bliżej S.A., Telekomunikacji Bliżej Sp. z o.o., Media Nowej Generacji Sp. z o.o. i TeleKontakt24 Sp. z o.o. Grupa ma świadczyć usługi dla biznesu oraz dla operatorów i resellerów telekomunikacyjnych.

RZECZPOSPOLITA

Zmierzch ery e-czytników?

Rosnący popyt na tablety zepchnie e-czytniki do niszy rynkowej. W 2012 roku tych ostatnich sprzedanych zostanie ponad 10-krotnie mniej niż tabletów. Jednak Polacy wciąż chcą kupować e-czytniki.

192 mln zł od grupy PKP dla Telekomunikacji Kolejowej

PKP mocno wsparła TK Telekom w 2011 r., tuż przed startem prywatyzacji - ujawnia firma doradcza Audytel.

Łatwiej wydać na socjalny Internet

Samorządy będą mogły wydawać euro z Brukseli i oferować darmowy Internet większej grupie osób.

Polacy polubili wczasy z sieci

O 280 proc. wzrosły w tym roku w Polsce przychody firm turystycznych ze sprzedaży usług oferowanych poprzez smartfony i tablety.

WYBORCZA.BIZ

Awaria w Alior Sync. Klienci nie mają dostępu do rachunków

Klienci banku Alior Sync od rana nie mogą wykonywać przelewów. Bank twierdzi, że usterka została już usunięta. Klienci uważają, że system nadal nie działa.

Miały być komputery i multimedialny sprzęt w szkołach. Są kłopoty

Proponowali mi tablety o 400 zł droższe niż w sklepie - mówi jeden z dyrektorów. Uczestnicy programu "Cyfrowa Szkoła" twierdzą, że firmy komputerowe chcą wyciągnąć od nich pieniądze. Sprzęt nie trafił jeszcze do żadnej z poznańskich podstawówek.

PULS BIZNESU

Google ujawniło nowe gadżety

Nexus 4, Nexus 7 i Nexus 10, stworzony przez współpracy z Samsungiem, są najnowszymi produktami Google, które niebawem pojawią się w sprzedaży - informuje portal All Things D.

Apple będzie sprzedawał… żarówki

Kiedy myślimy o Apple, to do głowy przychodzą nam zapewne smartfony, tablety i komputery. Teraz dodać będzie trzeba coś jeszcze.

Generacja M nadaje ton

Młode pokolenie nie wyobraża sobie zakazu używania prywatnych smartfonów w pracy.

NETWORLD

Nokia poza pierwszą 5 producentów smartfonów

W trzecim kwartale bieżącego roku na całym świecie sprzedano w sumie 179,7 mln smartfonów, czyli o 45,3% więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - wynika z raportu przedstawionego przez IDC. Największą popularnością cieszyły się urządzenia produkowane przez Samsunga i Apple - słabo radziła sobie za to Nokia, która w trzecim kwartale wypadła z pierwszej piątki największych producentów smartfonów.


TOP 200