Wtorkowy Przegląd Prasy

Asseco już nie chce Sygnity… Netia tnie ceny, ale nie wszędzie… Uczeni z Seulu opracowali technologię oglądania TV 3D bez okularów… Zależność fińskiej gospodarki od Nokii… Spamerzy w kryzysie… Zarabiał 28 tys. USD miesięcznie recenzując książki na Amazonie… Facebook rozbuduje siedzibę w Menlo Park…

COMPUTERWORLD

Asseco już nie chce Sygnity. Kupi inną spółkę w Polsce, przejmuje w Rosji

Adam Góral, prezes Asseco Poland nie zamierza już kupować Sygnity. Na celowniku znalazła się inna firma z polskiego rynku.

Intel zatrudnia już 1000 osób w Gdańsku

O ponad 300 proc. w ciągu czterech lat wzrosło zatrudnienie w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela. Gdańsk to obecnie największy tego typu oddział amerykańskiego koncernu w Europie. Zatrudnia już ponad 1000 pracowników.

RZECZPOSPOLITA

Netia tnie ceny, ale nie wszędzie

Netia rusza z nową kampanią reklamową pod hasłem "Co Ci serce dyktuje" z Tomaszem Kotem i francuskim hitem Joe Dassin sprzed lat. Wraca tym samym do batalii marketingowej. Na niższe ceny Internetu i pakietów z telewizją mogą liczyć abonenci podpięci do własnej sieci Netii.

Spamerzy w kryzysie

W drugim kwartale roku udział spamu w ruchu pocztowym dalej się zmniejszał. Trend spadkowy może mieć związek z trudną sytuacją gospodarczą na świecie - uważają eksperci Kaspersky Lab.

GAZETA PRAWNA

Uczeni z Seulu opracowali technologię oglądania TV 3D bez okularów

Uczeni z Korei Południowej wynaleźli nową technologię, która pozwala na oglądanie telewizji i filmów trójwymiarowych, 3D, bez potrzeby używania okularów - podaje portal advanced-television.com.

PULS BIZNESU

Do lekarza z kwitkiem

Mimo nakazu ustawy, rząd nie przygotował przepisów, które umożliwiłyby wprowadzenie elektronicznych kart NFZ.

Zarabiał 28 tys. USD miesięcznie recenzując książki na Amazonie

Todd Rutherford, zarabiał krocie recenzując książki sprzedawane przez Amazon, największego internetowego detalistę.

10 gospodarek jednej korporacji

Zależność fińskiej gospodarki od Nokii to wcale nie odosobniony przypadek.

Facebook rozbuduje siedzibę w Menlo Park

Facebook szykuje się do rozbudowy kwatery głównej zlokalizowanej w Menlo Park w Kalifornii.

NETWORLD

Mniejsza sprzedaż komputerów PC - winowajcą Windows 8?

Zdaniem przedstawicieli firm Dell i HP, zbliżająca się premiera Windows 8 wpływa negatywnie na sprzedaż komputerów PC,bo klienci odwlekają zakup sprzętu do momentu premiery nowej wersji Windows. Co gorsze, nie należy spodziewać się, że rozpoczęcie sprzedaży "ósemki" spowoduje natychmiastowe uzdrowienie sytuacji.


TOP 200