Wtorkowy Przegląd Prasy

Play atakuje segment studencki kampanią z tabletami i laptopami… Apple wart więcej niż kiedykolwiek jakakolwiek inna firma… Google i Motorola pozywają Apple… Play ma 1,1 mln klientów usługi mobilnego dostępu do internetu… Jak chronić się przed oszustwami w e-sklepach… Play ma 1,1 mln klientów usługi mobilnego dostępu do internetu… Polskie uczelnie nadal w 4. setce Listy Szanghajskiej… Facebook drugą platformą wideo w sieci…

COMPUTERWORLD

UKE ogłosiło przetarg na częstotliwości z pasma 1800 MHz

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ogłosił rozpoczęcie postępowania przetargowego na pięć rezerwacji częstotliwości, przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju mobilnych usług telekomunikacyjnych.

Polskie uczelnie nadal w 4. setce Listy Szanghajskiej

Uniwersytety Warszawski i Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny znalazły się w 4. setce na liście 500 najlepszych uczelni wyższych świata, przygotowanej przez Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju. Na pierwszym miejscu po raz 10. jest Uniwersytet Harvarda.

RZECZPOSPOLITA

Play atakuje segment studencki kampanią z tabletami i laptopami

Wbrew przewidywaniom, P4, operator sieci Play nie przedstawił dziś nowej oferty pre-paid, ale zapowiedział start kampanii promującej mobilny Internet.

Jak chronić się przed oszustwami w e-sklepach

Oferta znaleziona w sieci, która jest znacznie tańsza niż w innych sklepach internetowych, może być wabikiem na naiwnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na te e-sklepy, które nie akceptują płatności przy odbiorze, ani kartą, a jedynie przelewem - przestrzegają analitycy Expandera.

Google i Motorola pozywają Apple

Google przestaje wspierać azjatyckich producentów z ukrycia i otwarcie występuje przeciw Apple'owi.

Apple wart więcej niż kiedykolwiek jakakolwiek inna firma

Kursy akcji Apple'a regularnie ostatnio rosną i w poniedziałek firma ta była warta 623 miliardy USD, co jest rekordem absolutnym. Apple pobił rekord giełdowej wartości ustanowiony przez Microsoft w 1999 roku, w czasach internetowego boomu.

GAZETA PRAWNA

Play ma 1,1 mln klientów usługi mobilnego dostępu do internetu

Sieć Play ma 1,1 mln klientów usługi mobilnego dostępu do internetu, poinformowali przedstawiciele spółki P4, operatora tej sieci.

PULS BIZNESU

Facebook drugą platformą wideo w sieci

Facebook wyprzedził Yahoo w rankingu najczęściej odwiedzanych portali wideo w internecie - poinformował portal comScore.

NETWORLD

Jak skutecznie bronić się przed atakami DoS/DDoS?

Ataki Denial of Service (DoS) i Distributed Denial of Service (DDoS) znane są od wielu lat, jednak w ostatnich miesiącach ich popularność wzrosła za sprawą ruchu Anonymous. Warto przypomnieć, na czym polegają zagrożenia tego typu i w jaki sposób ewoluowały. Po serii ataków, także na polskie witryny, jak grzyby pod deszczu na rynku zaczęły pojawiać się rozwiązania, które według ich dostawców - zapewniają skuteczną ochronę. Czy faktycznie po ich zakupie można czuć się bezpiecznym? Czy obrona przed DoS/DDos jest możliwa?

Pakiety antywirusowe nie radzą sobie z nowymi eksploitami

Większość sprzedawanych obecnie zestawów oprogramowania zabezpieczającego nie jest w stanie skutecznie blokować ataków wykorzystujących dwa wykryte niedawno błędy w zabezpieczeniach oprogramowania Microsoftu - twierdzą specjaliści z firmy NSS Labs. Ich zdaniem świadczy to fatalnie o umiejętnościach autorów większości pakietów, ponieważ eksploity na owe błędy są znane już od czerwca.


TOP 200