Wtorkowy Przegląd Prasy

Play w półroczu odnotował 1,6 mld zł przychodów… Przetarg na szybki internet podzielił operatorów… Chińskie mapy zbliżyły Apple i Google… UOKiK nadal nie wydał decyzji w sprawie wezwania Asseco… Ekrany dotykowe staną się wszechobecne… Rynek e-booków rośnie. Sprzedaż papierowych książek spada… Trzy miliardy pobrań z AppWorld… Telewizja i internet najpopularniejszymi źródłami informacji…

COMPUTERWORLD

UOKiK nadal nie wydał decyzji w sprawie wezwania Asseco

Dziś, 9 lipca 2012 mija termin obowiązywania wezwania Asseco na akcje Sygnity. Spółka Adama Górala nie otrzymała jeszcze decyzji UOKiK. Brak bezwarunkowej zgody będzie oznaczał, że przejęcie kontroli nie dojdzie do skutku.

Yahoo i Facebook kończą spór o patenty. Zapowiadają współpracę

Obie firmy będzie wzajemnie licencjonować sobie technologie związane m.in. z mechanizmami społecznościowymi i obsługą reklam. Dodatkowo Facebook i Yahoo będą współpracować w zakresie reklam internetowych. Porozumienie kończy spór trwający od marca br.

RZECZPOSPOLITA

Play w półroczu odnotował 1,6 mld zł przychodów

Przychody P4, operatora sieci Play wyniosły w I połowie 2012 r. 1,6 mld zł, czyli o 33 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. - wynika z dzisiejszej prezentacji telekomu.

Ekrany dotykowe staną się wszechobecne

Microsoft w październiku wypuści na rynek nową wersję systemu Windows. Wraz z nią ukaże się seria komputerów z wyświetlaczami reagującymi na dotyk.

GAZETA PRAWNA

Rynek e-booków rośnie. Sprzedaż papierowych książek spada

Rynek książek papierowych się kurczy. Wydawcy próbują zarabiać na wydaniach cyfrowych.

Trzy miliardy pobrań z AppWorld

RIM, producent smartfonów BlackBerry, poinformował na blogu, że liczba pobrań z jego oficjalnego sklepu AppWorld, przekroczyła 3 miliardy.

Telewizja i internet najpopularniejszymi źródłami informacji

Telewizja i platformy internetowe cieszą się największą popularnością jako źródła informacji - pokazały opublikowane w poniedziałek wyniki badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Danii i Francji.

PULS BIZNESU

Przetarg na szybki internet podzielił operatorów

UKE został zasypany opiniami na temat pasma 1800 MHz. Są w nich obawy, są też uszczypliwości.

Chińskie mapy zbliżyły Apple i Google

W większości krajów świata Apple i Google zacięcie walczą o to, kto będzie rządził na rynku map do smartfonów. W Chinach znaleźli wspólnego przyjaciela.

NETWORLD

Powstał pierwszy androidowy botnet?

Specjaliści z firmy Forefront Online Security twierdzą, że przestępcy zdołali stworzyć pierwszy mobilny botnet, składający się z urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Google Android (sieć "smartfonów-zombie" wykorzystywana jest do wysyłania spamu). Przedstawiciele Google nie potwierdzają jednak tych doniesień.


TOP 200