Wtorkowy Przegląd Prasy

Facebook z bankami w Rosji… Kurs ATM Systemy Informatyczne na debiucie bez zmian… Więcej spamu z Polski… Google pokazało pierwszy film zarejestrowany dzięki Google Glass… Facebook chce mieć własny telefon… Smartfony od Plusa na raty… Microsoft wchodzi na rynek oprogramowania w Iraku… Akcje Apple zdrożeją do 1100 USD…

COMPUTERWORLD

Epicor wprowadza na rynek kolejną generację systemu ERP

Przedstawiciele producenta zapewniają, że funkcje wprowadzone w nowej generacji systemu Epicor ERP mają na celu przede wszystkim podniesienie komfortu użytkowania i efektywności pracy z systemem. Łączna skala usprawnień sięga ok. 300 zmian w funkcjonalności oprogramowania. Usprawnienia dotyczą także wydajności oprogramowania.

27 czerwca ostatecznym terminem wezwania Asseco Poland na akcje Sygnity

Dłużej wezwanie nie może obowiązywać bo nie pozwalają na to przepisy. Maksymalny termin to 120 dni od ogłoszenia wezwania. Przypomnijmy Asseco Poland ogłosiło wezwania na akcje Sygnity 22 lutego br.

RZECZPOSPOLITA

Facebook z bankami w Rosji

Portal wraz z dwoma rosyjskimi bankami uruchamia Internetowe operacje bankowe dla swoich użytkowników w Rosji.

Kurs ATM Systemy Informatyczne na debiucie bez zmian

Kurs akcji spółki ATM Systemy Informatyczne na otwarciu notowań podczas debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych wyniósł 2,65 zł, czyli się nie zmienił.

Więcej spamu z Polski

W kwietniu Polska niechlubnie awansowała z 18 na 11 miejsce rankingu źródeł spamu - wynika z comiesięcznego raportu Kaspersky Lab.

GAZETA PRAWNA

Project Glass: Google pokazało pierwszy film zarejestrowany dzięki Google Glass

Google zaprezentowało pierwszy film zarejestrowany dzięki Google Glass.

Facebook chce mieć własny telefon. Do jego budowy zatrudnia ludzi z Apple'a

Wszystko wskazuje na to, że Facebook chce wypuścić na rynek własnego smartfona. Jak donosi The New York Times, Mark Zuckerberg zatrudnia do budowy swojego telefonu byłych pracowników Apple'a.

Smartfony od Plusa na raty

Plus wpadł na nowy pomysł sprzedaży klientom smartfonów ze średniej i najwyższej półki cenowej, takich jak iPhone, Galaxy S II, HTC One czy Sony - na raty.

WYBORCZA.BIZ

Microsoft wchodzi na rynek oprogramowania w Iraku

Microsoft podjął współpracę z lokalną firmą w Iraku. Będzie ona dystrybuować produkty giganta oprogramowania do komputerów. To oznaka, że pomimo wojny kraj się rozwija, komentuje Microsoft.

PULS BIZNESU

Akcje Apple zdrożeją do 1100 USD

Tak wynika z 12-miesięcznej prognozy Briana White`a, starszego analityka Topeka Capital Markets.

NETWORLD

Pojedynek smartfonów i mobilnych OS-ów

Ubiegły rok bezsprzecznie należał do systemu Google Android. W ciągu kilku lat udziały rynkowe tej mobilnej platformy przekroczyły 50%. Mimo to - zdaniem wielu specjalistów - wzorem smartfona pozostaje iPhone pracujący na systemie iOS. W biznesie, pod względem bezpieczeństwa i zarządzania, prym zaś wiedzie BlackBerry OS wspomagany przez BlackBerry Enterprise Server. Jeśli dodamy do tego ambicje Microsoftu promującego własne rozwiązanie - Windows Phone, to rok 2012 zapowiada się wyjątkowo interesująco.

Tablet Cisco Cius przegrywa z trendem BYOD

Wszystko wskazuje na to, że Cisco zamierza wycofać z oferty biznesowy tablet Cius oparty na Androidzie - mimo iż od premiery urządzenia nie minął jeszcze nawet rok. Z wyjaśnień przedstawicieli firmy wynika, że główną przyczyną tej decyzji będzie fakt, iż większość zamiast korzystać wymiennie z dwóch tabletów (prywatnego i biznesowego) woli używać w pracy swojego prywatnego urządzenia.


TOP 200