Wtorkowy Przegląd Prasy

Motorola naruszyła patent Microsoftu… Biznesmeni polubili tablety i smartfony… Microsoft stworzył własnego Facebooka… Coraz częściej płacimy zbliżeniowo… KE daje Google'owi szansę na uniknięcie kary… Netia domaga się w sądzie odszkodowania od TP… Alibaba odkupi 20 proc. swoich akcji od Yahoo za ponad 7 mld dolarów…

COMPUTERWORLD

Zarządzanie po japońsku

W praktyce przemysłowej wypracowano szereg skutecznych metod zarządzania. Wiele powstało w Japonii. Dlaczego, mimo ich efektywności, nie zawsze są stosowane w biznesie?

***promocja***

Serwery ProLiant Gen 8 - reklamowane hasłem: "Najbardziej samodzielne serwery świata".

Dowiedz się więcej o tych maszynach >

RZECZPOSPOLITA

Motorola naruszyła patent Microsoftu

Amerykańska Komisja Handlowa orzekła, że niektóre telefony Motoroli naruszają patent Microsoftu i nie będą mogły być sprzedawane w USA.

Coraz częściej płacimy zbliżeniowo

Rośnie kwota transakcji dokonywanych bezstykowo. W lutym po raz pierwszy wartość transakcji bezstykowych przetworzonych przez Polcard przekroczyła 10 mln zł, w marcu wzrosła do 11,9 mln zł. Dla porównania w październiku ubiegłego roku było to 6,6 mln zł.

GAZETA PRAWNA

Facebook: kosmiczna wycena, bolesna rzeczywistość

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła mocne odreagowanie po długiej serii spadków, ale powodów do niepokoju nie brakowało posiadaczom piątkowego debiutanta, Facebooka, którego akcje straciły ponad 10 proc.

KE daje Google'owi szansę na uniknięcie kary

Komisarz UE ds. konkurencji Joaquin Almunia wezwał w poniedziałek koncern Google do przedstawienia w najbliższych tygodniach środków naprawczych, które wyeliminują wskazane przez KE monopolistyczne praktyki. To szansa dla firmy, by uniknąć kary.

Netia domaga się w sądzie odszkodowania od TP

Próby polubownego rozwiązanie sporu nie przyniosły rezultatów. -"Złożyliśmy pozew o odszkodowanie, bo ponieśliśmy straty" - wyjaśnia prezes Netii Mirosław Godlewski. Spółka zamierza walczyć o kilkaset milionów złotych odszkodowania za utrudnianie dostępu do infrastruktury TP.

Alibaba odkupi 20 proc. swoich akcji od Yahoo za ponad 7 mld dolarów

Alibaba Group, największy chiński dostawca e-commerce, odkupi około 20 proc. swoich udziałów od amerykańskiego portalu Yahoo za 7,1 mld dolarów przed planowanym debiutem giełdowym.

PULS BIZNESU

Biznesmeni polubili tablety i smartfony

63 proc. właścicieli firm, który mają tablety, korzysta z tych urządzeń do celów zawodowych — wynika z ankiety ERP Mobile.

Microsoft stworzył własnego Facebooka

Microsoft stworzył platformę społecznościową. Debiut portalu So.cl był jednak owiany tajemnicą.

NETWORLD

Zgoda Chin na przejęcie Motoroli przez Google

Chiński urząd ds. regulacji rynku wydał zgodę na przejęcie przez Google firmy Motorola Mobility - poinformowali w sobotę przedstawiciele Google. Sfinalizowanie transakcji, (zapowiedzianej w sierpniu ubiegłego roku) powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni.

Kierunki rozwoju systemów telekomunikacyjnych na Avaya Forum 2012

Dominującymi tematami warszawskiej konferencji Avaya Forum 2012 były prezentacja zalet i możliwości ujednoliconych systemów komunikacji oraz rosnąca rola mediów społecznościowych i technologii mobilnych w systemach typu contact center.


TOP 200