Wtorkowy Przegląd Prasy

Wiatr w oczy Nokii… Rekordowe przenosiny numerów komórek… Iran oburzony zachowaniem Google… Chińczycy szukają porozumienia z Apple w sprawie iPada… Telewizja w komórce czy komputerze bez abonamentu… Pobieraczek znów na celowniku… Polskie firmy oszczędzają dzięki e-kantorom… Aplikacja Poolicz rozwiąże każde zadanie… Pracodawcy oceniani w sieci…

COMPUTERWORLD

Europejski Inspektor Danych Osobowych krytykuje ACTA

Nadzorczy organ UE ds. ochrony danych osobowych ostro skrytykował zapisy umowy ACTA. Również europejscy parlamentarzyści najprawdopodobniej zagłosują przeciwko ACTA, co będzie oznaczało faktyczny koniec umowy dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi.

Zbliżają się finały Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym

W dniach 14-18 maja 2012 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbędą się finały Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym ACM ICPC 2012, w którym wezmą udział drużyny studentów z najlepszych uczelni z całego świata. Z okazji zawodów Uniwersytet odwiedzi około 1000 osób.

RZECZPOSPOLITA

Rekordowe przenosiny numerów komórek

W pierwszym kwartale roku operatora komórkowego przenosząc numer z sieci do sieci zmieniło około 330 tys. osób - wynika z rozmów z operatorami i naszych szacunków.

Wiatr w oczy Nokii

Nokia może nie przetrwać bez pomocy finansowej Microsoftu. Akcjonariusze pozywają Finów za nieudaną przesiadkę na system Windows.

Pobieraczek znów na celowniku

Internetowy serwis do wymiany plików dostał już po raz drugi karę za łamanie praw konsumentów.

GAZETA PRAWNA

Polskie firmy oszczędzają dzięki e-kantorom

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie może zarobić niewielka firma na korzystaniu z usług elektronicznych portali wymiany walut.

Rewolucja: Telewizja w komórce czy komputerze bez abonamentu

Zamiast telewizora kupiłeś komputer z tunerem TV? Dobry wybór. W obliczu rozbieżności interpretacyjnych Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzyga: za oglądanie telewizji w komputerze, na tablecie czy smartfonie abonamentu płacić nie trzeba.

Aplikacja Poolicz rozwiąże każde zadanie

Polski kalkulator Poolicz rozwiązujący zadania krok po kroku - tak jak człowiek - oficjalnie trafił do App Store tuż przed maturą z matematyki i stał się najczęściej pobieraną aplikacją.

PULS BIZNESU

Pracodawcy oceniani w sieci

Aż 56 proc. użytkowników biznesowego serwisu społecznościowego GoldenLine ocenia swojego pracodawcę pozytywnie — wynika z raportu przygotowanego przez ten portal.

Chińczycy szukają porozumienia z Apple w sprawie iPada

Proview, chińska firma komputerowa, która pozostaje w sporze z Apple dotyczącym prawa do nazwy iPad w Chinach, pragnie podjąć rozmowy w sprawie porozumienia pozasądowego.

Iran oburzony zachowaniem Google

Iran ostro skrytykował Google Maps za ominięcie w popularnym serwisie lokalizacyjnym nazwy Zatoka Perska.

NETWORLD

Google naruszyło własność intelektualną Oracle

Sąd uznał, że firma Google naruszyła prawa autorskie wykorzystując platformę JAVA w systemie Android, jednak nie był w stanie zdecydować czy wykorzystanie to jest chronione klauzulą "fair use".


TOP 200