Wtorkowy Przegląd Prasy

Dotacje na budowę e-administracji zawieszone… Zarejestrował 15 tys. domen w 24 godziny… Nokia wyrzucona z Niemiec?... 60,6 mld euro na gry w 2015 r…. Szał zakupów w Internecie… HP przyspiesza projektowanie aplikacji udostępnianych w chmurze… Serwisy zakupów grupowych nie zagrożą bankowym oddziałom… Facebook płaci Microsoftowi 550 mln dol. za patenty… Indie największym spamerem na świecie… Tablety zdetronizowały komputery…

COMPUTERWORLD

Raport Państwo 2.0, czyli nowa wizja informatyzacji państwa

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, zaprezentował raport "Polska 2.0. Nowy start dla e-administracji". Przedstawia on informacje na temat stanu realizacji projektów będących w gestii nowo utworzonego ministerstwa oraz prezentuje kierunki dalszych działań związanych z informatyzacją i cyfryzacją administracji publicznej w naszym kraju.

Ogromna liczba komputerów Mac wciąż zawirusowana!

W przeciwieństwie do informacji podanych przez firmy zajmujące się ochroną oprogramowania, aktywność wirusa Flashback nie zmniejsza się i nadal osiąga on 600 tys. zainfekowanych komputerów Mac.

RZECZPOSPOLITA

Nokia wyrzucona z Niemiec?

Fiński gigant przegrał z firmą IPCom spór patentowy w Niemczech dotyczący łączności bezprzewodowej. Nokia musi wycofać ze sprzedaży na tym rynku swoje telefony 3G - zdecydował sąd rejonowy w Mannheim.

Kindle w Polsce: 50 sztuk dziennie

Od stycznia do marca Polacy kupili na Allegro 4,5 tys. e-czytników firmy Amazon, za które zapłacili około 2 mln zł.

Dotacje na budowę e-administracji zawieszone

Większość projektów informatycznych dotowanych z "Innowacyjnej gospodarki" jest realizowana niezgodnie z przepisami. W efekcie Bruksela postanowiła wstrzymać nam wypłaty środków na te projekty.

60,6 mld euro na gry w 2015 r.

Rynek gier wideo i internetowych, który dziś jest wart na świecie 41,9 mld euro, do 2015 roku wzrośnie prawie o 45 proc. - prognozuje IDATE.

Szał zakupów w Internecie

W tym roku w Polsce sprzedaż internetowa wzrosła aż o 24 procent i jest to najwyższy wzrost w Europie.

GAZETA PRAWNA

HP przyspiesza projektowanie aplikacji udostępnianych w chmurze

Firmy i usługodawcy przechodzą na infrastrukturę przetwarzania w chmurze, aby szybciej dostarczać usługi dla najważniejszych aplikacji biznesowych. Wynika to z faktu, że, zgodnie z danymi IDC wdrożenie projektu nowych usług technologicznych zajmuje średnio 10 tygodni. Zwykle czas ten jest wykorzystywany na badanie obciążeń, określenie wielkości infrastruktury i zdefiniowanie całego środowiska. Choć wiele platform chmur obliczeniowych przyspiesza udostępnianie usług, nie usprawniają one procesu projektowania usług dla najważniejszych aplikacji biznesowych.

Serwisy zakupów grupowych nie zagrożą bankowym oddziałom

Jeśli kupisz kupon za symboliczną złotówkę i spełnisz kilka warunków, bank wypłaci ci kilkaset złotych ekstra.

WYBORCZA.BIZ

Facebook płaci Microsoftowi 550 mln dol.! Za patenty

Największy serwis społecznościowy świata zapłaci Microsoftowi ponad pół miliarda dolarów za kilkaset patentów związanych z internetem. Chce w ten sposób, tuż przed debiutem giełdowym, bronić się przed atakiem Yahoo.

PULS BIZNESU

Indie największym spamerem na świecie

Indie znalazły się na szczycie rankingu państw wysyłających największą ilość spamu - informuje BBC.

Tablety zdetronizowały komputery

Najnowsze badania przeprowadzone w USA wykazały, że więcej osób ogląda telewizję za pomocą tabletów niż komputerów bądź smartfonów.

Zarejestrował 15 tys. domen w 24 godziny

Mike Mann, handlarz domenami internetowymi, w ciągu 24 godzin zarejestrował 14. 962 adresy internetowe.

NETWORLD

Android: TapLogger - prototypowy trojan podsłuchuje klawisze

Specjaliści z Pennsylvania State University oraz firmy IBM stworzyli prototypowego konia trojańskiego dla systemu Android, który potrafi przechwytywać znaki wprowadzane przez użytkownika, analizując w tym celu dane z czujników ruchu i pozycji smartfona.


TOP 200