Wtorkowy Przegląd Prasy

Boni mówi, że budowę nowego resortu trzeba zacząć od "sprzątania"… Robert Bednarski nowym prezesem Onetu… UKE przyznał pierwsze częstotliwości na multipleksie telewizji cyfrowej… Kto rządzi w Polkomtelu… Saudyjski książę inwestuje w Twittera… KLM eksperymentuje z Facebookiem… Chińscy hakerzy zaatakowali Marriott… Google opatentowało bezzałogowy samochód…

COMPUTERWORLD

Nietypowe niebezpieczeństwo

Nowe zagrożenia związane są z wysyłaniem spamu ze smartfonów, wyłączaniem zasilania przez ataki na sieci smart grid, kradzieżą tożsamości z profili społecznościowych i zakłócaniem sygnałów GPS.

Po przejęciu Dialogu i Crowley'a powstała Nowa Netia

Netia sfinalizowała przejęcie Telefonii Dialog oraz Crowley Data Poland. Łączne przychody powstałej w wyniku tej transakcji grupy telekomunikacyjnej Nowa Netia to ponad 2,2 mld zł.

Rada UE przyjęła antypirackie porozumienie ACTA

Mimo licznych kontrowersji wokół treści porozumienia zgłaszanych przez organizacje pozarządowe i środowiska naukowe na dzisiejszym szczycie Rady UE ds. Zagranicznych ministrowie państw członkowskich przyjęli porozumienie w sprawie ACTA.

British Telecom oskarża Google o łamanie patentów

Zdaniem przedstawicieli brytyjskiego operatora telekomunikacyjnego środowisko operacyjne Android oraz niektóre usługi internetowe Google wykorzystują chronione prawnie technologie związane m.in. z obsługą sieci telekomunikacyjnych oraz lokalizacją.

RZECZPOSPOLITA

Kto rządzi w Polkomtelu

"Rz" ustaliła, jaki będzie nowy podział kompetencji między głównych menedżerów Plusa.

Robert Bednarski nowym prezesem Onetu

Robert Bednarski zostanie nowym prezesem Onetu - poinformował rzecznik prasowy Onetu Paweł Klimiuk. Bednarski zastąpi na tym stanowisku Łukasza Wejcherta.

Saudyjski książę inwestuje w Twittera

Saudyjski miliarder książę Alwaleed bin Talal poinformował, że zakupił udziały Twittera za 300 mln dolarów.

GAZETA PRAWNA

UKE przyznał pierwsze częstotliwości na multipleksie telewizji cyfrowej

Spółki ESKA TV, Stavka, Lemon Records oraz ATM Grupa otrzymały rezerwację częstotliwości na pierwszym multipleksie telewizji cyfrowej, będą na nim nadawały swoje programy wraz z Telewizją Polską - poinformował w poniedziałek Urząd Komunikacji Elektronicznej.

WYBORCZA.BIZ

Boni: Budowę nowego resortu trzeba zacząć od "sprzątania"

Nikt mnie nie "przerzucił" do resortu administracji i cyfryzacji. Wziąłem na siebie to zadanie w przekonaniu, że moja praca może się komuś przydać - zaznaczał minister Michał Boni na poniedziałkowym spotkaniu w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat.

PULS BIZNESU

Chińscy hakerzy zaatakowali Marriott

Chińscy hakerzy włamali się do sieci komputerowej iBahn, zdobywając tym samym dostęp do poufnych informacji firm współpracujących z siecią.

Google opatentowało bezzałogowy samochód

Google otrzymało prawo intelektualnej własności do metody przełączenia trybu prowadzenia samochodu z kierowcy na automatyczny.

KLM eksperymentuje z Facebookiem

KLM, holenderskie linie lotnicze, pozwolą pasażerom na wybór miejsc w samolocie za pomocą aplikacji umieszczonej w portalu społecznościowym Facebook.

BYWALEC

Do kogo należy CPI?

W rozporządzeniu powołującym Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nie ma żadnej wzmianki o Centrum Projektów Informatycznych…

NetWorld

Producenci dysków tną gwarancje

Koncern Seagate zamierza z końcem roku skrócić czas obowiązywania gwarancji na niektóre modele swoich dysków twardych - w pewnych przypadkach okres ten zostanie zredukowany z pięciu lat do jednego roku. Wkrótce podobne działania zamierza podjąć również Western Digital.

100G w szkielecie sieci, centrum danych i chmurze

Zwiększanie szybkości sieci szkieletowych LAN/MAN z 10 do 100 Gb/s staje się koniecznością wobec stałego wzrostu zasobów danych, deficytu pasma transmisyjnego w centrach danych, popularyzacji internetowych usług multimedialnych oraz wdrażania rozwiązań chmurowych.


TOP 200