Wtorkowy Przegląd Prasy

Google kupuje Motorolę… Zakupy z Facebooka też w Polsce… Google+ z grami, jak Facebook… EBOiR pomoże Solorzowi przejąć Polkomtel… Czy Google+ wyprzedzi Twittera i LinkedIn jeszcze w tym roku?... Trójka największych producentów telefonów komórkowych to Nokia, Samsung i LG… Komputery w ostrej grze… Kiosk z prasą w internecie… 32 dni - tyle przeciętnie trwa założenie w Polsce przedsiębiorstwa…

COMPUTERWORLD

Komu dziś potrzebny system ERP?

Są branże, w których posiadanie ERP to standard. Po rozwiązania tej klasy coraz częściej sięgają też firmy prowadzące działalność w obszarach dalekich od produkcji czy logistyki.

Czy Google+ wyprzedzi Twittera i LinkedIn jeszcze w tym roku?

Według analityków w ciągu najbliższego serwis społecznościowy Google będzie drugą pod względem liczby użytkowników platformą tego typu.

Trójka największych producentów telefonów komórkowych to Nokia, Samsung i LG

Głównymi producentami urządzeń klasy smartphone są koncerny Apple i Google. Spadki sprzedaży notują natomiast firmy takie jak Nokia, czy Research In Motion. Przewagę nad konkurentami, głównie kosztem rozwiązań mobilnych firmy Microsoft, systematycznie umacnia system Android.

RZECZPOSPOLITA

Zakupy z Facebooka też w Polsce

Jesienią długo oczekiwany start projektu Facebook Deals. Nowy konkurent dla serwisów zakupów grupowych?

Komputery w ostrej grze

W ubiegłym tygodniu pełne ręce roboty mieli ci, którzy chcąc zarabiać na szybkim obrocie akcjami, do kupowania i sprzedawania akcji wykorzystują komputerowe algorytmy.

Google+ z grami, jak Facebook

Społecznościowy projekt Google'a wymierzony w największy tego typu portal na świecie zaczyna udostępniać swoim użytkownikom gry, niektóre takie same.

GAZETA PRAWNA

32 dni - tyle przeciętnie trwa założenie w Polsce przedsiębiorstwa

Od czego zacząć prowadzenie własnej firmy? Oczywiście od jej zarejestrowania. Rzecz wydaje się prosta. Ale nie jest. Według raportu Doing Business założenie firmy w naszym kraju zajmuje obecnie 32 dni, czyli trzykrotnie dłużej niż w Wielkiej Brytanii i Szwecji, pięciokrotnie dłużej niż w Stanach Zjednoczonych oraz dziesięciokrotnie dłużej niż w Singapurze. Właściwie pod tym względem wyprzedzamy jedynie kraje Ameryki Łacińskiej.

EBOiR pomoże Solorzowi przejąć Polkomtel

200 mln euro z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju formalnie trafi na konto cypryjskiej spółki Metelem Holding w zamian za udziały. Firma docelowo będzie właścicielem Polkomtelu.

WYBORCZA.BIZ

Kiosk z prasą w Internecie

Trzech przyjaciół z Wrocławia założyło firmę umożliwiającą czytanie gazet bez wychodzenia z domu. Zaczynali od dziesięciu publikacji w wersji elektronicznej. Dziś mają ich już około 230 i ponad 150 tys. klientów.

NetWorld

Google kupuje Motorolę

Google podjął decyzję o przejęciu za 12,5 mld Motoroli Mobility (producent telefonów przenośnych i tabletów). Motorola Mobility (oddział, który wyodrębnił się z macierzystej firmy Motorola na początku 2011 r.) produkuje telefony i tablety Xoom pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android (Google). Transakcja ma być ostatecznie sfinalizowana pod koniec tego roku albo na początku przyszłego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200