Wtorkowy Przegląd Prasy

Mobilny Anioł puka do Polkomtela... Sąd uchylił 339 mln kary dla Telekomunikacji Polskiej... UKE szykuje dla TP SA Porozumienie 2.0... Kolejna pula dotacji na e-biznesy... Duże e-sklepy są w dobrej kondycji... Rynek e-książek w USA szaleje... Play, liczy, że w 2011 r. operatora komórkowego zmieni milion Polaków... Apple pozywa Samsunga za tablet i smartfona.. Po ataku hakerów w Korei przez trzy dni nie było dostępu do kont bankowych...

COMPUTERWORLD

Firmowa technologia dla generacji Y

Pokolenie to już w młodym wieku dorobiło się stereotypów - są to pracownicy leniwi, roszczeniowi, i korzystają z mediów społecznościowych w pracy, nie przejmując się zbytnio kwestiami bezpieczeństwa.

dr Sebastian Kawczyński o tym dlaczego student popełnia plagiat i pokoleniu kopiuj-wklej

Rozmowa z historykiem, prezesem zarządu spółki Plagiat.pl upowszechniającej system antyplagiatowy na polskich uczelniach.

IDC: Europa jest silna aplikacjami

Według analityków IDC, w Europie produkowane są przede wszystkim aplikacje przemysłowe i systemy biznesowe. Z kolei europejscy producenci oddają pole konkurentom z innych regionów m.in. w zakresie narzędzi programistycznych, oprogramowania warstwy pośredniej, czy systemów infrastrukturalnych.

Office 365 publicznie dostępny w wersji testowej

Przedstawiciele koncernu Microsoft poinformowali o zakończeniu fazy zamkniętych testów pakietu Office 365. Według oficjalnych informacji chęć wzięcia udziału w publicznych testach pakietu Office 365 wyraziło ok. 100 tys. firm z całego świata.

RZECZPOSPOLITA

Kolejna pula dotacji na e-biznesy

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła tegoroczny konkurs. Jego budżet to 307,5 milionów zł.

Wielki Brat najuważniej patrzy w Polsce

Śledczy ponad milion razy występowali do operatorów o informacje o naszych połączeniach telefonicznych i aktywności internetowej. To rekord w UE.

W sieci można zarobić

Duże e-sklepy są w dobrej kondycji. Mniejsze z reguły nie podają wyników.

Rynek e-książek w USA szaleje

W lutym wpływy z ich sprzedaży za oceanem rok do roku potroiły się.

Play: tylko naszej sieci przybędzie klientów

P4, właściciel sieci Play, liczy, że w 2011 r. operatora komórkowego zmieni milion Polaków.

GAZETA PRAWNA

Serwisy VoD: reklama przymusowa, ale film już za darmo

Siedem największych serwisów oferuje już blisko 17 tys. godzin filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali i bajek dla dzieci. Wszystkie legalnie można obejrzeć na terenie Polski, często bezpłatnie (wystarczy obejrzeć reklamy je poprzedzające), a nawet jeżeli trzeba za nie zapłacić, to jest to koszt kilku złotych za pojedynczy materiał.

Sąd uchylił 339 mln kary dla Telekomunikacji Polskiej

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił w poniedziałek 339 mln zł kary dla Telekomunikacji Polskiej nałożonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej za nieprzedłożenie cenników i kalkulacji kosztów Neostrady - poinformował rzecznik TP Wojciech Jabczyński na blogu.

WYBORCZA.BIZ

Apple pozywa Samsunga za tablet i smartfona

Apple pozwało właśnie koreańskiego giganta - Samsunga o kradzież patentów i własności intelektualnej - pisze "The Wall Street Journal".

UKE szykuje dla TP SA Porozumienie 2.0

Półtora roku po słynnym porozumieniu regulatora rynku z Tepsą, dzięki któremu operator nie pozostał podzielony, szykuje się kolejne porozumienie. I znów efektem będą inwestycje - dowiedziała się "Gazeta".

Po ataku hakerów w Korei przez trzy dni nie było dostępu do kont bankowych

Wczoraj władze Korei zaczęły kontrolę zabezpieczeń wielkich banków, które na kilka dni sparaliżowali hakerzy lub wykradli z nich dane tysięcy klientów.

PARKIET

Polkomtel: 4,2-5,7 mld zł dla państwa

Po 2,5-2,8 mld zł brutto zarobią, sprzedając akcje Polkomtelu jego trzej duzi polscy akcjonariusze: PGE, PKN Orlen i KGHM.

PULS BIZNESU

Mobilny Anioł puka do Polkomtela

Eva Blaisdell, była szefowa polskiego Compaqa wraca z przytupem na nasz rynek. Przekonuje, że zapłaci za Plusa 7 mld USD.

NetWorld

Redhat przygotowuje platformę cloud computing dla deweloperów (PaaS)

Dotychczas Red Hat pomagał przedsiębiorstwom i dostawcom usług w używaniu swojego oprogramowania przy tworzeniu ich sieci chmur obliczeniowych. Dzięki nabyciu firmy Makara wraz z jej zespołem, Red Hat ma zamiar sam stać się dostawcą usług świadczonych w chmurze.

Atak hakerski na elektrownie wiatrowe?

Anonimowy haker opublikował na liście mailingowej Full Disclosure dokumenty, z których wynika, że uzyskał dostęp do panelu kontrolnego systemu turbin wiatrowych zarządzanego przez firmę NextEra Energy Resources. Włamywacz twierdzi jednak, że nie wyrządził żadnych szkód, a włamał się tylko po to, by zemścić się za niesprawiedliwe zwolnienie i pokazać, że system firmy jest źle zabezpieczony.

Sieci odporne na awarie

Niezawodność infrastruktury sieciowej to podstawa działania każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Sprzęt elektroniczny bywa zawodny, co może łatwo przełożyć się na straty finansowe firmy. Istnieją jednak mechanizmy, które pozwalają zminimalizować ryzyko niedostępności sieci w razie awarii urządzeń sieciowych.

InternetStandard

USA walczy z hazardem w Internecie

Amerykański przemysł hazardowy może czuć się zagrożony. W miniony piątek zostały zamknięte trzy największe strony z pokerem, które działały na terenie USA. W najbliższym czasie sąd federalny ma zadecydować czy ten rodzaj hazardu jest legalny czy też nie. Zgodność z prawem kwestionuje amerykański Departament Sprawiedliwości.

CIO

Nowoczesne technologie słabo wykorzystywane w Polsce

W rankingu World Economic Forum określającym stopień wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, pierwsze miejsca zajęły Szwecja i Singapur, zaś Polska znalazła się dopiero na 62. pozycji.

CEO

Polski biznes coraz bardziej optymistyczny

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nastroje przedsiębiorców w Polsce znacząco się poprawiły - wynika z Indeksu Poczucia Bezpieczeństwa Inwestycyjnego Regus. Aż dwie trzecie polskich firm odnotowało wzrost zysków i przychodów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200