Wtorkowy Przegląd Prasy

Polski telekom nie chce zapłacić Duńczykom 1,2 mld zł... Steve Jobs po raz kolejny opuszcza Apple... Ministerstwo środowiska pomaga w eksporcie zielonych technologii... Dzięki ofertom Groupona w kieszeniach klientów zostało 101 mln zł... UKE już wie gdzie jest problem z zasięgiem komórkowym... Nowoczesne technologie w służbie NBA... Stuxnet stworzyli Amerykanie i Izraelczycy... Telewizja 3D jeszcze się nie opłaca...

SONDA

Dostawcy usług cloud computing

Zapraszamy do udziału w sondzie. Powiedz którą z firm wybrałbyś jako dostawcę usług cloud computing dla swojej firmy?

COMPUTERWORLD

Energetyka dla prosumenta

Współczesna energetyka podąża w kierunku inteligentnych sieci. Musi jednak minąć co najmniej 5-10 lat, abyśmy jako konsumenci energii zauważyli znaczące zmiany.

Steve Jobs po raz kolejny opuszcza Apple

Ze względów zdrowotnych Steve Jobs tymczasowo zrezygnuje z bezpośredniego kierowania firmą. Zgodnie z oficjalnymi informacjami jako dyrektor generalny Apple będzie nadal uczestniczył w podejmowaniu strategicznych decyzji, jednak jego codzienne obowiązki przejmie Tim Cook, dyrektor ds. operacyjnych koncernu.

Nadchodzi czas CIO Roku 2010!

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji zakończonego właśnie Konkursu CIO Roku poznamy 27 stycznia br., podczas uroczystej Gali.

RZECZPOSPOLITA

Dokument z czipem

Od 1 lipca wydawane będą nowe, darmowe dowody. Wniosek można złożyć przez Internet. Wystarczy zdjęcie takie jak do paszportu.

Nowoczesne technologie w służbie NBA

Specjalistyczne oprogramowanie pomoże Orlando Magic zwiększyć dochody ze sprzedaży biletów, gadżetów i działań sponsoringowych.

Grupowe oszczędności

Przez rok liczba użytkowników serwisu zakupowego Groupon przekroczyła 2 mln. Dzięki jego ofertom w kieszeniach klientów zostało 101 mln zł.

GAZETA PRAWNA

Ministerstwo środowiska pomaga w eksporcie zielonych technologii

Od 17 stycznia do 28 lutego polskie firmy mogą zgłaszać swoje innowacyjne technologie ekologiczne, by uzyskać od resortu środowiska pomoc w ich promowaniu i eksporcie w ramach drugiej edycji projektu GreenEvo.

Spór TPSA z DPTG: polski telekom nie chce zapłacić Duńczykom 1,2 mld zł

Telekomunikacja Polska (TPSA) ocenia, że ogłoszona w piątek wartość roszczenia firmy DPTG wobec niej nie jest uzasadniona, wynika z komunikatu spółki. DPTG domaga się ok. 1,2 mld zł w tzw. "drugiej fazie" sporu między firmami.

WYBORCZA.BIZ

Telewizja 3D jeszcze się nie opłaca

Włoska telewizja Mediaset właśnie dała swoim abonentom 50 filmów w 3D, a Japończycy w środę obejrzą pierwszy odcinek trójwymiarowego serialu o tokijskich kontrolerach lotów.

UKE już wie gdzie jest problem z zasięgiem komórkowym

Piszkawa, Redzik, Ruda, Wiśniówka, Łęka, Lipnica Mała i niemal 120 innych miejscowości znalazło się na liście miejsc, w których jest dziś problem z zasięgiem komórkowym. Ma to zmienić porozumienie z operatorami, nad którym pracuje UKE.

PARKIET

Ugoda udziałowców zmieni dużo

Z Miroslavem Rakowskim, prezesem Polskiej Telefonii Cyfrowej, rozmawi ają Urszula Zielińska i Łukasz Dec.

PULS BIZNESU

Polska tuż przed Afryką

Rozkręcanie biznesu w Polsce zajmuje inwestorom o wiele więcej czasu niż w większości państw europejskich - wynika z raportu Banku Światowego Investing Across Borders.

NetWorld

Stuxnet stworzyli Amerykanie i Izraelczycy

Najbardziej zaawansowany wirus w historii powstał w wyniku współpracy amerykańskich i izraelskich służb i miał na celu zakłócenie irańskiego programu atomowego - podał dziennik The New York Times.

IPv4: za 23 dni godzina zero

Internauci odwiedzający naszą witrynę pewnie wiedzą, że 32-bitowe adresy IP są na wyczerpaniu. Z ogólnej puli ponad 4 mld adresów (dokładnie 4 294 967 296) 98% zostało już rozdysponowanych. Można to zobaczyć odwiedzając stronę www.potaroo.net/tools/ipv4, na której automat zaprojektowany przez Japończyków (INTEC Systems Institute) pokazuje aktualną sytuację i informuje, że adresy IPv4 wyczerpią się prawdopodobnie za 23 dni, czyli 12 lutego br.

CEO

Atlas ryzyka biznesowego

Rosja dołączyła do dziesiątki krajów najbardziej ryzykownych dla prowadzenia biznesu. Znalazła się tam w towarzystwie Pakistanu, Somalii, Konga i Iraku - wynika z raportu firmy Maplecroft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200