Wtorkowy Przegląd Prasy

Grozi nam głuchy telefon na EURO 2012... Poczta Polska kupuje od Asseco bez przetargu... Sygnity zarobi w Sejmie... Wasko dostarczy sprzęt IT dla PAN... Google planuje e-kiosk z gazetami... Apetyt na Polkomtela... iPad rozczarowuje wydawców prasy... Intel na pomoc Hollywood...

COMPUTERWORLD

Nowa gospodarka - mit, czy rzeczywistość

Nowa gospodarka daje szansę na stworzenie w Polsce firmy i marki o zasięgu międzynarodowym. Gdzieś w garażu kilka osób już pewnie nad tym pracuje - pisze Sławomir Lachowski, założyciel mBanku i Multibanku.

CES 2011: najciekawsze plotki i przecieki

Zobacz również:

  • Znamy datę premiery nowych modeli urządzeń iPad Pro
  • Euvic prze w górę stawki

W Las Vegas co roku odbywają się International Consumer Electronics Show - międzynarodowe targi elektroniki. Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie i bez wątpienia zawsze można liczyć, że pojawi się tam sporo nowinek.

Firmy doceniają nowe technologie, ale zachowują ostrożność w ich wdrażaniu

Dział Motorola Solutions firmy Motorola zaprezentował wyniki badań nad przyszłym użyciem technologii komunikacyjnych w regionie EMEA.

RZECZPOSPOLITA

iPad rozczarowuje wydawców prasy

Płatne magazyny przygotowane specjalnie na tablet Apple są za drogie, a prasa wciąż nie znalazła modelu biznesowego dla tabletów.

Apetyt na Polkomtela

Zygmunt Solorz-Żak, jeden z najbogatszych polskich inwestorów szuka pieniędzy na zakup Polkomtela. Mam w co inwestować - mówi.

WYBORCZA.BIZ

Google planuje e-kiosk z gazetami

Google coraz szerzej uśmiecha się do wydawców prasy. Po części to właśnie od nich zależy sukces komórek, tabletów i netbooków pracujących na systemie operacyjnym Android.

PARKIET

Wasko dostarczy sprzęt IT dla PAN

Gliwicka spółka zrealizuje kontrakt sprzętowy dla Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Sygnity zarobi w Sejmie

Sygnity przeszkoli, za 1 mln zł, pracowników Kancelarii Sejmu z eksploatacji systemu informatycznego SAP ERP.

Poczta Polska kupuje od Asseco bez przetargu

Koma Nord, spółka z grupy Asseco, zrealizuje kontrakt sprzętowy dla Poczty Polskiej. Jego wartość to 1,12 mln zł.

PULS BIZNESU

Grozi nam głuchy telefon na EURO 2012

Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdził jakość połączeń na stadionie Lecha. Kłopoty z siecią podczas EURO 2012 można porównać do sytuacji w sylwestra — alarmuje.

Intel na pomoc Hollywood

Światowy lider w produkcji chipów pomoże branży filmowej walczyć z piratami.

NetWorld

Czas na energooszczędny Ethernet

Wszystkim szefom działów IT chcemy przypomnieć w pierwszym roboczym dniu 2011 roku, żeby w swoich planach modernizowania systemów informatyczych nie pominęli tak ważnej technologii, jak energooszczędny Ethernet. Podczas gdy wszyscy szukają metod oszczędzania energii, standard 802.3az - bo o nim mowa - może tu odegrać znaczącą rolę.

2011 r.: mobilne przestrogi

Wzrost liczby wirusów, robaków, złośliwych kodów - to powtarzane od lat przez ekspertów rynku IT przestrogi, mające uświadomić użytkownikom powagę sytuacji. W 2011 roku jednym z głównych celów hakerów, crackerów i innych cyberprzestępców mają stać się smartfony. Ich popularność rośnie bowiem lawinowo, systematycznie opracowywane są kolejne wersje mobilnych systemów operacyjnych, a liczba aplikacji liczona jest w dziesiątkach tysięcy.

InternetStandard

WP.pl szuka synergii w Grupie TP

Portal wprowadza zmiany w strukturze, które mają zapewnić pogłębianie współpracy w ramach Grupy TP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200