Wtorkowy Przegląd Prasy

Agencja NASA sprzedawała używane komputery z poufnymi informacjami... EBay znowu na zakupach... Play nie chce łączyć z infolinią... TVN wchodzi do sieci... Ostatnie dotacje dla firm... Inteligentne liczniki szansą na spore oszczędności... Allegro pozywa antyfaszystów... Tylko co trzecia firma gotowa na zmianę VAT...

COMPUTERWORLD

Zapory nowej generacji

Określenie Next Generation Firewall jest często używane przez dostawców technologii, by zaakcentować funkcjonalność wykraczającą poza możliwości starszych zapór. Co takie urządzenia naprawdę potrafią?

Czy wyrok w sprawie Oracle i SAP zmieni sytuację w branży ERP?

Według wielu osób sądowe przepychanki pomiędzy dwoma największymi producentami systemów klasy ERP wróżą problemy dla osób zarządzających środowiskami IT wykorzystującymi rozwiązania obu firm. Otwarte pozostaje również pytanie, czy wyrok w sporze Oracle-SAP nie wpłynie na zmniejszenie podaży świadczonych niezależnie od producentów usług wsparcia technicznego dla oprogramowania biznesowego.

Tylko co trzecia firma gotowa na zmianę VAT

Z początkiem stycznia zaczną obowiązywać nowe stawki podatku VAT. Tymczasem z analiz przeprowadzonych na zlecenie firmy Sage wynika, że na chwilę obecną jedynie ok. 30 proc. przedsiębiorstw dysponuje systemami IT w pełni przygotowanymi do planowanych zmian.

RZECZPOSPOLITA

Ostatnie dotacje dla firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosi w 2011 roku 12 konkursów. Przedsiębiorcy powalczą o ponad 1,6 mld zł. Wszystkie wnioski o unijne dofinansowanie będą przyjmowane w formie elektronicznej.

Inteligentne liczniki szansą na spore oszczędności

Firmy energetyczne przygotowują się do technologicznej zmiany, która może zrewolucjonizować zarządzanie obiegiem energii w sieciach. Chodzi o inteligentne liczniki energii.

Piosenki płyną z sieci

Firma z kalifornijskiego garażu rzuca wyzwanie firmom Apple i Google, uruchamiając przed nimi usługę przechowywania własnej muzyki w internecie.

GAZETA PRAWNA

Wyłudzają na cyfryzację. Platformy wmawiają klientom, że kończy się nadawanie telewizji analogowej

Przedstawiciele platform cyfrowych wmawiają klientom, że z początkiem nowego roku kończy się nadawanie telewizji analogowej. Naciągają ich na drogi sprzęt i grożą karami za zerwanie umów.

Play nie chce łączyć z infolinią - nierównego traktowania operatorów komórkowych ciąg dalszy

Pojawiają się kolejne wątki nierównego traktowania operatorów telefonii komórkowej. Wczoraj informowaliśmy o oszustwie polegającym na wywoływaniu sztucznego ruchu.

TVN wchodzi do sieci. Programy stacji można będzie oglądać w telewizorze przez internet

W wyniku podpisanej właśnie umowy z producentem telewizorów Sony Corporation od 22 grudnia właściciele telewizorów Sony Bravia, a także odtwarzaczy i kin domowych Blu-ray wyposażonych w funkcję Bravia Internet Video uzyskają dostęp do oferty programowej TVN.

WYBORCZA.BIZ

Antyfaszyści, Allegro, pozew

W tej sprawie są dwie grupy interesów: interes powoda, który dąży do maksymalizacji zysku, i interes społeczności, którą reprezentują pozwani - tak odpowiada fundacja Zielone Światło i jej prezes Jerzy Masłowski,- pozwani przez portal Allegro za przerobienie jego logo z użyciem znaku SS.

PULS BIZNESU

EBay znowu na zakupach

EBay przejmie berlińską spółkę brands4friends, która zajmuje się internetową sprzedażą odzieży dużych marek.

NetWorld

Dyski twarde bardziej niezawodne niż pamięci SSD

Wydawałoby się, że pamięci SSD (Solid State Drive) powinny być bardziej niezawodne niż tradycyjne dyski twarde. Nic podobnego. Badania przeprowadzone ostatnio przez Hardware.fr pokazały, że średnio 2,05% pamięci SSD ulega uszkodzeniu, podczas gdy w przypadku dysków twardych współczynnik ten wynosi 1,94%.

Zmiana stanowiska ITU: LTE to jednak 4G

Organizacja standaryzacyjna ITU (International Telecommunication Union) ogłosiła przed dwoma miesiącami, że po przeprowadzeniu wielu analiz doszła do wniosku, że do rozwiązań z grupy IMT-Advanced (znanej szerzej jako 4G - czwarta generacja) kwalifikują się tylko dwie technologie: LTE-Advanced (kolejna wersja LTE) i Wireless MAN-Advanced (WiMAX 2, czyli kolejna wersja połączeń WiMAX). Jednak na początku grudnia ITU zmieniła zdanie.

SecurityStandard

Agencja NASA sprzedawała używane komputery z poufnymi informacjami

Dziesięć komputerów trafiło na rynek wraz z poufnymi informacjami dotyczącymi programu lotów wahadłowców, systemu transportu kosmicznego oraz organizacji wewnętrznych systemów IT w NASA. Pracownicy NASA nie wyczyścili twardych dysków komputerów używanych wcześniej w laboratoriach amerykańskiej agencji.


TOP 200