Wtorkowy Przegląd Prasy

TP może zapłacić Duńczykom 2 mld zł... Vodafone szuka prezesa... Mark Hurd w kierownictwie Oracle... Prywatne grupy kapitałowe zainteresowane Polkomtelem... IBM otwiera na PW Uniwersyteckie Centrum Kompetencyjne... Nowe etaty dla e-sądu... Kto najwięcej płaci Google za reklamy... Banki sprawdzają kredytobiorców na Facebooku... Sarkozy ofiarą "Google bombing"...

COMPUTERWORLD

Służba szefa IT na okręcieRozmowawiamy z Davidem Hassilevem, odpowiedzialnym za systemy IT na lodołamaczu amerykańskiej Straży Wybrzeża USCG Healy. Wywiad został przeprowadzony w trakcie rejsu na Arktykę sponsorowanego przez NASA w dniach 15 czerwca - 21 lipca 2010 r.

http://p1.idg.pl/r/c9d54

Mark Hurd w kierownictwie OracleNiewykluczone, że były dyrektor generalny HP obejmie wysokie stanowisko kierownicze w firmie Oracle. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że rozmowy w tej sprawie już trwają. Mówi się też o nadchodzącej zmianie na stanowisku wiceprezesa Oracle.

http://p1.idg.pl/r/3891a

Najbardziej niebezpieczne zawody w ITPraca w sektorze nowoczesnych technologii informacyjnych staje się coraz bardziej dochodowa. Niestety - bywa też niebezpieczna.

http://p1.idg.pl/r/43746

RZECZPOSPOLITA

TP może zapłacić Duńczykom 2 mld złPrzegrana w arbitrażu może być bardziej dotkliwa dla Telekomunikacji Polskiej S.A. Duńska firma zamierza wystąpić o dodatkowe 0,5 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,532226-TP-moze-zaplacic-Dunczykom-2-mld-zl.html

GAZETA PRAWNA

Nowe etaty dla e-sąduSąd Rejonowy w Lublinie, w którym działa e-sąd, dostanie 30 etatów. Nowi pracownicy obsłużą postępowanie upominawcze.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/448195,nowe_etaty_dla_e_sadu.html

Masz kredyt? Bank cię sprawdzi na FacebookuKlienci banków, uważajcie, co piszecie w portalach społecznościowych. O sobie i swojej rodzinie. Banki sprawdzają prawdomówność swoich klientów, szukając informacji na Naszej Klasie i Facebooku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/448200,masz_kredyt_bank_cie_sprawdzi_na_facebooku.html

WYBORCZA.BIZ

AT&T z iPhone'm, BP z plamą ropy - kto najwięcej płaci GoogleW czerwcu na reklamy w wyszukiwarce Google najwięcej, bo ponad 8 mln dol., wydał AT&T, promując nowego iPhone'a - wynika z raportu, do którego dotarł branżowy tygodnik "Advertising Age". Swój budżet raptownie zwiększył BP - z kilkudziesięciu tysięcy do 3,5 mln dol.

http://wyborcza.pl/1,75248,8343575,AT_T_z_iPhone_m__BP_z_plama_ropy___kto_najwiecej_placi.html

Sarkozy ofiarą "Google bombing"Prezydent Nicolas Sarkozy stał się ofiarą spamowania wyszukiwarek internetowych. Jego strona na portalu społecznościowym Facebook pojawia się po wpisaniu do wyszukiwarki francuskiego tłumaczenia słowa "dupek".

http://wyborcza.pl/1,75248,8342322,Sarkozy_ofiara__Google_bombing_.html

PULS BIZNESU

Vodafone szuka prezesaBrytyjski operator telefonii komórkowej Vodafone szuka nowego prezesa.

http://www.pb.pl/a/2010/09/06/Vodafone_szuka_prezesa

Prywatne grupy kapitałowe zainteresowane PolkomtelemNajwiększe na świecie prywatne grupy kapitałowe zaoferują do 4 mld euro za przejęcie operatora telefonii komórkowej Polkomtel, którego jednym z udziałowców jest brytyjska sieć Vodafone.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/06/FT_prywatne_grupy_kapitalowe_zainteresowane_Polkomte

NetWorld#

Wkrótce ruszy anty-botnetowe centrum pomocy15 września ruszy w Niemczech ogólnokrajowy program ochrony internautów przed działaniem sieci komputerów zombie. Inicjatywę wspiera finansowo niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych, a technicznie - tamtejsze Federalne Biuro Bezpieczeństwa Informatycznego.

http://p1.idg.pl/r/43111

IBM otwiera na PW Uniwersyteckie Centrum KompetencyjneIBM Polska i Politechnika Warszawska podpisały umowę o utworzeniu Uniwersyteckiego Centrum Kompetencyjnego na Politechnice Warszawskiej (University Competence Center - UCC).

http://p1.idg.pl/r/efaec

Alcatel-Lucent kupuje OpenPlug, dostawcę narzędzi do tworzenia aplikacji mobilnychFirma Alcatel-Lucent poinformowała o przejęciu spółki OpenPlug - dostawcy narzędzi programistycznych do tworzenia aplikacji mobilnych opartych na najważniejszych mobilnych systemach operacyjnych. Warunków kontraktu jak dotychczas nie ujawniono.

http://p1.idg.pl/r/755e7


TOP 200