Wtorkowy Przegląd Prasy

HP też chce kupić 3PAR... Nowelizacja ustawy wprowadzi legalne gry hazardowe w Internecie... Telekom z Portugalii myśli o GPW... Tysiące haseł użytkowników serwisu Filmweb.pl krążą w Sieci... MNI Telecom nabył akcje spółki zależnej... City Interactive wciąż na fali... Rozwój technologii zmienia nasze nawyki...

COMPUTERWORLD

Tysiące haseł użytkowników serwisu Filmweb.pl krążą w Sieci

Serwis Filmweb.pl został zhakowany. Baza z danymi o setkach tysięcy kont użytkowników krąży w Internecie. Portal potwierdza informacje o wycieku i uspokoja, że dane są zaszyfrowane.

http://p1.idg.pl/r/ad300

Rozwój technologii zmienia nasze nawyki

Z najnowszego raportu Ofcom wynika, że częściej i chętniej spędzamy czas w Internecie. Uwagę użytkowników coraz bardziej przykuwają serwisy społecznościowe i urządzenia mobilne. Mimo tego oglądalność telewizji nie spada.

http://p1.idg.pl/r/fcb0c

RZECZPOSPOLITA

Producent gier wciąż na fali

City Interactive po kilkudniowej przerwie znowu dał zarobić akcjonariuszom. W poniedziałek akcje producenta gier komputerowych podrożały o 20,9 proc. i na zamknięciu były wyceniane na 17,26 zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,526336_Producent_gier_wciaz_na_fali.html

Telekom z Portugalii myśli o GPW

Warszawska giełda jest coraz bardziej popularna wśród zagranicznych spółek. W przyszłym roku na rodzimy parkiet może trafić Oni Communications z Portugalii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,526347_Telekom_z_Portugalii_mysli_o_GPW.html

Za hazard w sieci najłatwiej będzie ścigać grającego

Rząd ma zająć się we wtorek nowelizacją ustawy wprowadzającej legalne gry hazardowe w Internecie. Musi m.in. rozpatrzyć uwagi jakie do projektu zgłosiła Komisja Europejska.

http://www.rp.pl/artykul/9211,526208_Hazard_w_sieci_bedzie_dozwolony.html

PULS BIZNESU

Nabycie akcji MNI S.A. przez spółkę zależną

MNI Telecom S.A. nabył akcje spółki zależnej MNI S.A. Łącznie cały pakiet 349.822 akcji został nabyty za cenę 1.294.365,31 zł - poinformowano w komunikacie.

http://www.pb.pl/a/2010/08/23/Nabycie_akcji_MNI_S_A__przez_spolke_zalezna

NetWorld

HP też chce kupić 3PAR

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, że Dell chce kupić za 1,15 mld USD firmę 3PAR, znanego dostawcę systemów pamięci masowych. Dzisiaj rano okazało się, że również HP jest zainteresowane przejęciem tej firmy, podbijając cenę do 1,6 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/30a13

IDC: wirtualizacja przyczynia się do wzrostu sprzedaży przełączników

W opublikowanym przez firmę analityczną IDC dokumencie Worldwide Quarterly Enterprise Networks Tracker można przeczytać, że przychody na rynku przełączników Ethernet wzrosły w drugim kwartale br. (porównując rok do roku) aż o 32,7%.

http://p1.idg.pl/r/60da4

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200