Wtorkowy Przegląd Prasy

Najważniejszy przetarg komórkowy za rok... Internetowy sąd będzie szerzej wykorzystywany... PKO i BZ WBK łączą kartę z komórką... Kilkanaście firm trafi pod młotek na elektronicznych aukcjach... Ani Google, ani Microsoft nie dbają o prywatność usług online... OPTeam sprzedaje akcje i chce zainwestować w centrum obsługi kart płatniczych...

COMPUTERWORLD

Gotowość do działania w krytycznych warunkachWiększą świadomość potrzeb w zakresie planów utrzymania ciągłości działania mają pracownicy IT oraz dyrektorzy działów eksploatacji niż członkowie zarządów firm.

http://p1.idg.pl/r/6b050

OPTeam sprzedaje akcje i chce zainwestować w centrum obsługi kart płatniczychOd 24 czerwca można składać deklaracje nabycia w pierwszej publicznej ofercie akcji spółki OPTeam, producenta i integratora systemów wykorzystujących technologię kart elektronicznych. Pozyskane z IPO pieniądze spółka chce przeznaczyć na rozwój centrum obsługi kart płatniczych.

http://p1.idg.pl/r/99261

Zunifikowana komunikacja, czyli jak zaoszczędzić 200 tys. USD rocznieKanadyjski okręg szkolny Pembina Trails wdrożył pięć lat temu zunifikowany system komunikacji - wtedy cała operacja kosztowała ok. 500 tys. USD. Okazuje się jednak, że inwestycja była opłacalna - z najnowszych danych wynika, że roczne oszczędności sięgają 200 tys. USD.

http://p1.idg.pl/r/9c1df

*****

Jak na kryzys zareagowały sektory administracja, służba zdrowia, bankowość i finanse, utilities, przemysł, handel i usługi? Jak zmieniło się w tych branżach podejście do inwestycji? Jakie projekty planują szefowie IT? W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 znajdziesz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących rynku IT. http://www.top200.computerworld.pl/10/

******

RZECZPOSPOLITA

Internetowy sąd będzie szerzej wykorzystywanyE- sąd wydał już 150 tys. orzeczeń, odwołań było tylko 2 procent.

http://www.rp.pl/artykul/4,497288_Internetowy_sad_bedzie_szerzej_wykorzystywany.html

Najważniejszy przetarg komórkowy za rokRozstrzygnięcie przetargu na częstotliwości dla telefonii komórkowej czwartej generacji nastąpi dopiero w przyszłym roku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,497530_Najwazniejszy_przetarg_komorkowy_za_rok.html

GAZETA PRAWNA

PKO i BZ WBK łączą kartę z komórkąKarty płatnicze "zaszyte" w telefonicznych kartach SIM mają się pojawić na rynku pod koniec roku. Bankowcy są do pomysłu nastawieni entuzjastycznie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/430216,pko_i_bz_wbk_lacza_karte_z_komorka.html

PULS BIZNESU

Skarb sprzedaje przez internetPrywatyzacja spółek na aukcjach idzie jak po grudzie. Resort skarbu sięgnął więc po nowoczesne technologie. Kilkanaście firm trafi pod młotek na elektronicznych aukcjach.

http://www.pb.pl/2/a/2010/06/22/Skarb_sprzedaje_przez_internet

NetWorld

Ani Google, ani Microsoft nie dbają o prywatność usług onlineGoogle i Microsoft przechowują duże ilości danych na temat użytkowników ich serwisów. Obie firmy oferują darmowe serwisy, które są wrażliwe na różnego rodzaju ataki.

http://p1.idg.pl/r/c972a

Wolnostojące, stelażowe i kasetowePodstawowe architektury serwerów czyli komputery wolnostojące, stelażowe i kasetowe zewnętrznie nie zmieniają się od wielu lat, choć nie oznacza to, że producenci sprzętu nie wprowadzają istotnych modyfikacji i ulepszeń.

http://p1.idg.pl/r/3bb2a

InternetStandard

Czy w Polsce da się zarobić na social games?Od 30 centów do 3 dolarów amerykańskich wynosi średni przychód z jednego gracza social games. Jak jest lub może być w Polsce? Podczas konferencji Internet 2k10 rozmawialiśmy z Sebastianem Barabanowem z Fabryki Gier.

http://p1.idg.pl/r/ce74d

Newspass, czyli Google pomoże sprzedawać treściGoogle pracuje nad platformą, na której wydawcy prasy będą mogli sprzedawać swoje treści - informuje La Repubblica.

http://p1.idg.pl/r/9175a

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200