Wtorkowy Przegląd Prasy

Asseco spółką roku... Sprzedaż układów scalonych wraca na ścieżkę wzrostu... Światłowód będzie obowiązkowy w każdym nowym budynku... Piotr Kołodziejczyk podsekretarzem stanu w MSWiA... ZUS otwiera się na konkurentów Asseco... Firmy chcą dodatkowych dotacji na e-biznes... PARP negocjuje z przedsiębiorcami...

COMPUTERWORLD

ZUS otwiera się na konkurentów AssecoKończy się umowa ZUS na budowę i rozwój KSI ZUS. Obsługi części głównej systemu nikt Asseco Poland przez rok-dwa nie odbierze, ale Zakład chce otworzyć się na nowych dostawców IT w innych obszarach.

http://p1.idg.pl/r/8c28b

Kobieta w sieciStanowią niemal połowę użytkowników polskiego internetu, preferują serwisy społecznościowe, witryny poświęcone stylowi życia, turystyce i edukacji, a coraz częściej także strony o tematyce informacyjnej oraz biznesowej. Jakie jeszcze są internautki? - oto krótka charakterystyka na podstawie wybranych badań i raportów.

http://p1.idg.pl/r/e12dd

Piotr Kołodziejczyk podsekretarzem stanu w MSWiAPremier Donald Tusk przyjął rezygnację Witolda Drożdża, podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Równocześnie powołał na to stanowisko Piotra Kołodziejczyka.

http://p1.idg.pl/r/87be0

RZECZPOSPOLITA

Firmy przetrwały kryzys, czas na inwestycje Czy nowe projekty warte dziesiątki miliardów złotych zwiastują inwestycyjny boom w Polsce?

http://www.rp.pl/artykul/2,444453_Firmy_przetrwaly_kryzys__czas_na_inwestycje_.html

Seks i zdrada w InternecieCo trzeci internauta miał w realu kontakt seksualny z osobą poznaną za pośrednictwem sieci.

http://www.rp.pl/artykul/444410_Seks_i_zdrada_w_Internecie.html

PARP negocjuje z przedsiębiorcamiPrzedsiębiorcy, którzy spełnili kryteria na e-dotacje i ich nie otrzymali, mają jeszcze cień szansy na fundusze z zakończonego konkursu - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

http://www.rp.pl/artykul/9211,444468_PARP_negocjuje_z_przedsiebiorcami.html

Sprzedaż układów scalonych wraca na ścieżkę wzrostuŚwiatowy rynek układów scalonych w 2010 r. ma się mieć znacznie lepiej niż w spadkowym 2009 roku - przewiduje firma badawcza Gartner Research.

http://www.rp.pl/artykul/9211,444463_Sprzedaz_ukladow_scalonych_wraca_na_sciezke_wzrostu.html

GAZETA PRAWNA

Firmy chcą dodatkowych dotacji na e-biznesPrzedsiębiorcy, którzy nie dostali unijnych dotacji na e-biznes, protestują przeciwko decyzjom resortu rozwoju regionalnego. Domagają się dodatkowych pieniędzy. W grę może wchodzić nawet 250 mln zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/404408,firmy_chca_dodatkowych_dotacji_na_e_biznes.html

GAZETA WYBORCZA

Światłowody wrócą do ustawy? Część posłów chce wrócić do zapisuCzy światłowód będzie obowiązkowy w każdym nowym budynku? Taki zapis z ustawy wyrzucił rząd. Część posłów chce jednak do niego wrócić.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7640483,Swiatlowody_wroca_do_ustawy__Czesc_poslow_chce_wrocic.html

PULS BIZNESU

Asseco spółką rokuDrugie miejsce dla Cinema City International, trzeci jest Wawel.

http://gsr.pb.pl/2045647,63776,asseco-spolka-roku?ref=col2

NetWorld

Lekkie ożywienie na rynku pamięci masowychWedług najnowszych danych IDC Worldwide Disk Storage Systems Quarterly Tracker przychody producentów ze sprzedaży dyskowych pamięci masowych w IV kw. 2009 r. zwiększyły się o 0,2 proc. i wyniosły 7,3 mld USD. Choć wzrost ten trudno nazwać znaczącym, to jest to jednak pierwszy plusowy wskaźnik na rynku storage od ponad roku. Jak obliczyli analitycy IDC w ostatnim kwartale ubiegłego roku sprzedano 3304 petabajty przestrzeni dyskowej (w zewnętrznych macierzach i wewnętrznych dyskach serwerowych), co oznacza wzrost o 33,4 proc.

http://p1.idg.pl/r/0916b

Serwer za darmo jeszcze przez tydzieńNa półmetku jest konkurs Computerworld w którym można wygrać serwer Fujitsu PRIMERGY TX300 S5 z dwoma procesorami Intel Xeon. Przypomnijmy, że wartość nagrody to 25 tys. zł netto.

http://p1.idg.pl/r/8b20f

Aplikacja mobilna do oszukiwania napastnikówFraunhofer Institute for Secure Information Technology z Niemiec sprzedaje aplikację komórkową, która zapewnia unikatowe mechanizmy przechowywania haseł do różnych usług i aplikacji.

http://p1.idg.pl/r/f9f31

ITPartner

Cisco ogranicza swoje zaangażowanie w WiMAXSieciowy gigant postanowił zrezygnować z produkcji radiowych rozwiązań dostępowych (RAN - Radio Access Networks) sieci WiMAX (802.16e). Krok ten nie oznacza jednak całkowitego wycofania się Cisco ze wspierania tej bezprzewodowej technologii. Firma chce się skoncentrować na dostarczaniu kompleksowej infrastruktury IP oraz związanych z nią usług dla dużych operatorów telekomunikacyjnych, inwestujących zarówno w WiMAX, jak i sieci Long Term Evolution (LTE).

http://p1.idg.pl/r/354c7

Hity targów CeBIT 2010W sobotę zakończyły się targi CeBIT 2010, które od 2. marca odbywały się w Hanowerze w Niemczech. Na imprezie swoje stoiska miało 4157 firm z 68 krajów z całego świata. Producenci zaprezentowali wiele ciekawych produktów, które już niedługo trafią na rynek. Wybraliśmy i opisaliśmy dla was kilka z nich.

http://p1.idg.pl/r/4a57e


TOP 200