Wtorkowy Przegląd Prasy

Mniej internautów w Polsce... Małe firmy ubiegają się o ponad 5 mld zł dotacji... Nowy komunikator Naszej-Klasy... Kłopoty z logowaniem się do systemu bankowości internetowej ING... Wierzyciel Techmeksu chce walnego i zmian we władzach... Na naziemną telewizję cyfrową trzeba jeszcze poczekać...

COMPUTERWORLD

Szkolenia z UE: czekając na zmiany

Firmy szkoleniowe i odbiorcy szkoleń IT narzekają na małą liczbę kursów dofinansowywanych z funduszy europejskich. W odpowiedzi PARP szykuje zmiany w zasadach przyznawania dotacji.

http://p1.idg.pl/r/fd2a0

Gemius: segmentacja polskich internautek

Surfowanie w sieci to aż dla 53 proc. polskich internautek najczęstszy sposób na spędzanie wolnego czasu! Jakie są kobiety spędzające aktywnie czas w sieci?

http://p1.idg.pl/r/2659c

RZECZPOSPOLITA

Mniej internautów w Polsce

Zimny prysznic dla branży internetowej. W naszym kraju pierwszy raz w historii spadła liczba użytkowników sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,390050_Mniej_internautow_w_Polsce.html

Nowy komunikator Naszej-Klasy

Pół miliona osób rozpoczyna test nowego komunikatora NK-Talk największego polskiego portalu społecznościowego. Prawdopodobnie do końca roku wszyscy spośród 13,5 mln użytkowników serwisu otrzymają dostęp do nowej funkcji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,389814_Nowy_komunikator_Naszej_Klasy_.html

Kłopoty z logowaniem się do systemu bankowości internetowej ING

ING Bank usunął już awarie systemu internetowego, w wyniku której nie było dostępu do kont osobistych droga elektroniczną.

http://www.rp.pl/artykul/9211,389812_Klopoty_z_logowaniem_sie_do_systemu_bankowosci_internetowej_ING.html

GAZETA PRAWNA

Na naziemną telewizję cyfrową trzeba jeszcze poczekać

Naziemna telewizja cyfrowa, która miała ruszyć z końcem września, wciąż jest w fazie testów. UKE uważa, że opuszczenie przez TVP pierwszego multipleksu mogłoby przyśpieszyć cyfryzację. Dziś będzie o tym rozmawiać z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/369256,na_naziemna_telewizje_cyfrowa_trzeba_jeszcze_poczekac.html

Małe firmy ubiegają się o ponad 5 mld zł dotacji

W zakończonym właśnie konkursie wnioski o dotacje unijne na inwestycje w najnowsze technologie złożyło 277 firm.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/369254,male_firmy_ubiegaja_sie_o_ponad_5_mld_zl_dotacji.html

GAZETA WYBORCZA

e-PIT '2009 bez rewolucji

W czasie rozliczeń za 2009 r. będzie można składać przez internet bez bezpiecznego podpisu elektronicznego nie tylko PIT-37, ale też formularze PIT-38 i PIT-39 - dowiedziała się "Gazeta".

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7238920,e_PIT__2009_bez_rewolucji.html

PARKIET

Wierzyciel Techmeksu chce walnego i zmian we władzach

Karen złożył pismo do rady nadzorczej Techmeksu, domagając się zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

http://www.parkiet.com/artykul/26,867161_Techmex_Wierzyciel_chce_walnego_i_zmian_we_wladzach.html

ITPartner

Sprzedaż Windows 7 o 234% lepsza niż Vista

Windows 7 sprzedaje się w Stanach Zjednoczonych o 234% lepiej niż Windows Vista - wynika z badań grupy analitycznej NPD.

http://p1.idg.pl/r/549dd

Infovide-Matrix lepiej niż przed rokiem

Po trzech kwartałach br. zysk netto Grupy Infovide-Matrix przekracza 8,5 mln zł i jest o 11 proc. wyższy od wyniku za dziewięć miesięcy ubiegłego roku. Według przedstawicieli spółki motorem napędowym wzrostu sprzedaży są przychody z usług, które stanowią 79 proc. wpływów Infovide-Matrix.

http://p1.idg.pl/r/02f51

Suntech uzupełnia kapitał

Ok. 2 mln złotych zamierza pozyskać z nowej emisji akcji serii E, notowana na NewConnect firma Suntech. Środki z emisji spółka zamierza przeznaczyć na zwiększenie sprzedaży i marketing.

http://p1.idg.pl/r/8be1a

MSPStandard

Kontrakty na trudne czasy

W okresie gorszej koniunktury gospodarczej firmy szukają oszczędności również w usługach IT, dążąc do ograniczenia zakresu usług, a w konsekwencji - obniżenia wynagrodzenia należnego firmom IT. Często okazuje się bowiem, że to, co było akceptowalne w dobrych czasach nie ma racji bytu w czasie kryzysu.

http://p1.idg.pl/r/e1838

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200