Wtorkowy Przegląd Prasy

Maciej Witucki stawia na globalną markę... Pomimo kryzysu ponad 40 proc. firm chce inwestować w innowacje... Jesienią ruszą inwestycje w Internet... Konkurenci podzielą się Nortelem... Inwestycje w Green IT poprawiają rentowność biznesu... SMS po polsku o połowę krótszy...

COMPUTERWORLD

Nowy ład

Rozmowa z Anną Sieńko, dyrektor generalną IBM Polska.

http://p1.idg.pl/r/95102

Konkurenci podzielą się Nortelem?

Według doniesień Wall Street Journal przejęciem znacznej części Nortel Networks zainteresowane są m.in. koncerny Nokia Siemens Networks, Avaya i Siemens Enterprise Communications. Nortel od czterech miesięcy znajduje się w stanie upadłości.

http://p1.idg.pl/r/b1412

IDC: Inwestycje w Green IT poprawiają rentowność biznesu

Średnia marża handlowa firm wdrażających rozwiązania zaliczane do rodziny Green IT jest o 2 proc. niż innych przedsiębiorstw działających w tym samym segmencie rynku.

http://p1.idg.pl/r/6607a

RZECZPOSPOLITA

Inwestują w innowacje

Duże firmy chcą być nowoczesne i konkurencyjne. Pomimo kryzysu ponad 40 proc. z nich planuje w tym roku inwestować w innowacje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,290717_Inwestuja_w_innowacje.html

Pod nową banderą

Maciej Witucki stawia na globalną markę Orange. Zmiana marki ma poprawić rynkową sytuację spółki, którą kieruje od ponad dwóch lat. Liberalizacja rynku kosztowała TP już setki milionów zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,289643_Pod_nowa_bandera.html

SMS po polsku o połowę krótszy

Użytkownicy telefonów komórkowych narzekają, że wysyłane przez nich wiadomości z polskimi znakami są znacznie krótsze od standardowych. Winią za to operatorów, ale niesłusznie.

http://www.rp.pl/artykul/4,289614_Esemesy_po_polsku_o_polowe_krotsze.html

GAZETA WYBORCZA

Jesienią ruszą inwestycje w Internet

Specustawa, która ma pomóc w walce z kryzysem i zapewnić Polakom powszechny szybki Internet, czeka na akceptację premiera.

http://wyborcza.pl/1,82244,6494796,Jesienia_rusza_inwestycje_w_internet.html

MSPStandard

PGP odchudza oprogramowanie szyfrowania z myślą o MSP

Spółka udostępniła okrojoną wersję swojej platformy szyfrowania dysków, mając nadzieje zainteresować nią mały i średni biznes, który stroni od tej technologii, ponieważ ma ona reputację drogiej i skomplikowanej.

http://p1.idg.pl/r/26e74

Jak wycofać się z umowy...

... zarówno tej wykonywanej nienależycie, jak i tej realizowanej prawidłowo, ale długotrwałej i kosztownej dla przedsiębiorstwa.

http://p1.idg.pl/r/4da0d

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200