Wtorkowy Przegląd Prasy

Tech Data rozważa zakup udziałów w ABC Dacie... Rząd chce przekonać polskie firmy do Internetu... Google i iPhone na celowniku Nokii... Polkomtel straci przez słabego złotego... Mediatel zaszczepił się na bessę... Plus chce być komórkowym liderem...

COMPUTERWORLD

Pułapki sformalizowanych strategii

Często za najważniejszy warunek powodzenia działań w organizacji, w tym projektów IT, uznaje się zintegrowanie ich ze strategią rozwoju. Czy jednak rzeczywiście strategia jest zawsze najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów w organizacji?

http://p1.idg.pl/r/7b3ab

MSPStandard

Technologia MAID 2.0

Nowe mechanizmy kontrolowania i sterowania pracą napędów dyskowych w pamięciach masowych umożliwiają ograniczenie zużycia energii bez zmniejszenia wydajności.

http://p1.idg.pl/r/225a3

RZECZPOSPOLITA

Rząd chce przekonać polskie firmy do Internetu

Tylko jeden procent handlu detalicznego odbywa się w sieci. Mają to zmienić nowe przepisy.

http://www.rp.pl/artykul/2,231146_Rzad_chce_przekonac_polskie_firmy_do_Internetu__.html

Google i iPhone na celowniku Nokii

Globalny lider produkcji telefonów komórkowych odzyskuje oddech. Nokia zaprezentowała urządzenia i usługi, które mają stworzyć alternatywę m. in. dla iPhone firmy Apple i serwisu nawigacyjnego Google Maps.

http://www.rp.pl/artykul/67344,230761_Google_i_iPhone_na_celowniku_Nokii.html

Polkomtel straci przez słabego złotego

Na przyszłoroczne wyniki Polkomtela, operatora sieci telefonii komórkowej Plus negatywnie wpłynie osłabienie złotego. Z tego powodu spółka planuje w 2009 r. mniejsze niż w roku bieżącym inwestycje - zapowiada Krzysztof Kilian, wiceprezes Polkomtela.

http://www.rp.pl/artykul/19417,230891_Polkomtel_straci_przez_slabego_zlotego.html

PULS BIZNESU

Mediatel zaszczepił się na bessę

To był dla większości spółek z giełdy wyjątkowo trudny rok. Ale są wśród nich chwalebne wyjątki. Jednym z nich jest Mediatel.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=32ea6040-878c-446a-9577-ed18a141930f&open=sec

Polkomtel depcze po piętach Orange

Do pozyskania na komórkowym rynku jest jeszcze 3-4 mln klientów - ocenia operator sieci Plus, który marzy o pierwszym miejscu na rynkowym podium.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=45160b43-63a7-4ff3-9d35-1ee6df93ae47&open=sec

PARKIET

Tech Data rozważa zakup udziałów w ABC Dacie

Międzynarodowy dystrybutor IT, notowany na NASDAQ, może przejąć firmę z branży należącą do funduszu MCI Management. Po połączeniu przychody nowego podmiotu będą dwa razy większe niż giełdowego Actionu i przekroczą 4 mld zł.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=633900

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200