Wtorkowy Przegląd Prasy

ComArch stracił na związku ze sportem... Awantura o mobilną TV... Skarb Państwa chce sprzedać akcje TP S.A... Już za rok wybory przez Internet... Ministerstwo Finansów chce zalegalizować internetowy hazard... Bilety autobusowe w Internecie albo przez komórkę...

COMPUTERWORLD

Awaria Internetu: to statki, a nie terroryściNa początku lutego miała miejsce potężna awaria, która ograniczyła ruch w Sieci o około 50 procent odcinając dostęp do Internetu znacznej części ziemskiej populacji. Podejrzewano zamach terrorystyczny, a tymczasem zawinili... dwaj nieuważni kapitanowie.

http://p1.idg.pl/r/d7568

RZECZPOSPOLITA

ComArch stracił na związku ze sportemO 4,2 proc. staniały wczoraj akcje spółki informatycznej w reakcji na postawienie zarzutów jej prezesowi.

http://rp.pl/artykul/120940.html

Transakcja skarbu z TP SA?Około 4 proc. akcji pozostałych po prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej (wartych 1,1 - 1,2 mld zł) chce sprzedać Skarb Państwa.

http://rp.pl/artykul/120935.html

Awantura o mobilną TVTrwa rywalizacja o to, kto więcej zyska na komórkowej telewizji. Nadawcy telewizyjni obawiają się, że UKE chce pozbawić KRRiT wpływu na nowy środek przekaz.

http://rp.pl/artykul/120934.html

GAZETA PRAWNA

Komórki: klienci biznesowi płacą drożej niż inniOd 2005 roku nastąpiła obniżka cen telefonii komórkowej - wynika z analiz UKE. Były jednak wyjątki: podrożały niektóre usługi w sieci Sami Swoi oraz dla klientów biznesowych Orange.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/13749,komorki_klienci_biznesowi_placa_drozej_niz_inni.html

GAZETA WYBORCZA

PO: Już za rok wybory przez Internet"Chcielibyśmy, żeby w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy mogli już głosować przez internet. Wierzę, że jest to możliwe" - mówi odpowiedzialny za zmiany ordynacji wyborczych wiceszef klubu PO Waldy Dzikowski.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,5119876.html

Prezes aresztowany nie wiadomo za coMinister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski chce wyjaśnień od krakowskich prokuratorów w sprawie sposobu zatrzymania Janusza Filipiaka, prezesa klubu piłkarskiego Cracovia i giełdowej firmy ComArch. Krakowska prokuratura wszczęła już w tej sprawie wewnętrzne postępowanie wyjaśniające.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5119884.html

GAZETA.PL

Hinduski gigant jednak we WrocławiuW październiku Hindusi z wielkiej firmy informatycznej Wipro otworzą we Wrocławiu centrum badawczo-usługowe. Na konferencji prasowej potwierdzono przypuszczenia o tej inwestycji.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5119942.html

Legalny hazard internetowy?Ministerstwo Finansów chce zalegalizować organizowanie gier hazardowych przez Internet.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5119351.html

PULS BIZNESU

Wielka kompromitacja wirtualnych komórekWirtualni operatorzy mają za dwa lata wypracować nawet 2,5 mld zł przychodów. Na razie drepczą w miejscu.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=3258d0c4-3f34-4851-959b-60c9b26166c5&open=sec

ŻYCIE WARSZAWY

Bilety komunikacji miejskiej kupimy w Internecie albo przez komórkęCzy na okrzyk "bileciki do kontroli" pasażerowie będą wyciągać komórki? Czy laptop zastąpi pasażerom kioski? Taki pomysł mają władze miasta.

http://www.zw.com.pl/artykul/240170.html


TOP 200