Wtorkowy Przegląd Prasy

Paczką usług w TP S.A... Krauze przerwał urlop, ale pozostanie za granicą... Policja zatrzymała oszustów z aukcji internetowych... ABG Spin otrzyma do 20 mln zł za usługi IT dla ARiMR... TP obniżyła ceny połączeń do sieci komórkowych... Kto przejmie pałeczkę po DVD...

RZECZPOSPOLITA

Paczką usług w TP S.A.

Dzięki łączonej sprzedaży usług operatorzy mogą zarobić więcej. Alternatywne firmy telekomunikacyjne chwytają się tego sposobu w ostrej walce o rynek z TP S.A.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070904/ekonomia/ekonomia_a_11.html

Im większa zależność od szefa, tym większa przecena

W poniedziałek, gdy rosły indeksy WIG i WIG20, newralgiczne firmy Krauzego wyraźnie traciły na wartości. Największa przecena dotknęła firm, na które Krauze ma najistotniejszy wpływ. Petrolinvest stracił na wartości prawie 10 proc., Prokom ponad 4, a Bioton prawie 2,5. Na minusie dzień kończyły także Asseco i Pol-Aqua.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070904/ekonomia/ekonomia_a_15.html

GAZETA PRAWNA

TP: niższe ceny połączeń do trzech sieci komórkowych

TP obniżyła ceny połączeń do sieci komórkowych Plus, Orange i Era.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2041.218.0.39.6.2.0.1.htm

GAZETA.PL

Kto przejmie pałeczkę po DVD

Na berlińskich targach IFA zarówno obóz Blu-ray, jak i HD DVD przekonywały, że to ich technologia wygra wyścig o spadek po DVD. Dziś faworyta trudno wskazać, wiadomo jedno: wyścig zbyt szybko się nie zakończy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4457207.html

Krauze przerwał urlop, ale pozostanie za granicą

Ryszard Krauze przerwał urlop ale pozostanie za granicą, gdzie będzie negocjował z kontrahentami, by przyspieszyć realizację planów mających przyczynić się do zwiększenia wartości i potencjału spółek - informuje Prokom Investments.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4457372.html

Policja zatrzymała oszustów z aukcji internetowych

Co najmniej pięćdziesiąt osób zostało oszukanych przez oszustów, oferujących sprzedaż na aukcjach internetowych m.in. motocykli i telefonów komórkowych po atrakcyjnych cenach. Chodziło o przedmioty, które w rzeczywistości nie istniały. Policja zatrzymała dwie osoby zamieszane w ten proceder.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4455963.html

Niemieckie MSW chce kontrolować komputery osób podejrzanych

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeuble (CDU) chce rozszerzyć uprawnienia policji o możliwość niejawnej kontroli zawartości twardych dysków komputerów należących do osób podejrzanych o popełnienie lub planowanie przestępstwa.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4455350.html

GAZETA BANKOWA

Łowienie naiwnych

Phishing po polsku jest groźniejszy, bo jest bardziej zrozumiały, a przez to staje się wiarygodniejszy od ataku "prośby" w języku obcym.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie

PULS BIZNESU

ABG Spin otrzyma do 20 mln zł za usługi IT dla ARiMR

ABG Spin zawarła umowę z Hewlett Packard Polska na świadczenie usług modyfikacji systemów informatycznych oraz usług integracji z systemami wdrożonymi w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, podała spółka w komunikacie w poniedziałek.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=4f74fa54-29fd-44ed-96c8-7f197833729a

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200