Wszystkie problemy Windows 11 2022

Pierwsza duża aktualizacja Windows 11 jest już dostępna. Niestety oprogramowanie nie jest wolne od problemów.

Microsoft wydał pierwszą aktualizację rozwojową dla systemu operacyjnego Windows 11. Oprogramowanie rozwijane jako Windows 11 22H2 zadebiutowało pod nazwą handlową Windows 11 2022.

Windows 11 2022
Źródło: microsoft.com

Windows 11 2022

Źródło: microsoft.com

Nowa kompilacja systemu operacyjnego jest dosyć stabilna w porównaniu z pierwotnymi wydaniami Windows 11, ale nie ustrzeżono się problemów. Oto najważniejsze z nich.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Wielkie oczekiwania związane z AI
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Wybrani użytkownicy donoszą o sporadycznych spadkach ilości generowanych klatek na sekundę. Problem dotyczy urządzeń posiadających kartę graficzną firmy Nvidia. W specyficznym przypadkach dochodzi do wyświetlania się ekranu śmierci - Blue Screen of Death oraz innych komunikatów.

Co istotne wyżej wymieniony problem był wielokrotnie raportowany przez testerów pracujących na testowych kompilacjach Windows 11 2022 z programu Windows Insider. Microsoft niestety nie rozwiązał tego błędu.

Firma Nvidia przygląda się problemowi. Możliwe, że wydane zostaną zaktualizowane sterowniki.

Aktualnie tymczasowym rozwiązaniem problemu może być wyłączenie serwisu Nvidia FrameView SDK service z poziomu ustawień systemu operacyjnego Windows.

Użytkownicy informują również o wyświetlaniu się błędu BSoD podczas próby instalacji aktualizacji do Windows 11 2022. Błąd wyświetla się okolicach połowy procesu aktualizacji. W tym przypadku działają systemy autonaprawy i aktualizacja do Windows 11 2022 jest automatycznie odinstalowywana.

Microsoft na przestrzeni najbliższych tygodni będzie wydawać aktualizacje Windowsa 11 2022 rozwiązujące napotykane przez użytkowników problemy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200