Wszystkie nowości iOS 16.2

Finalna wersja iOS 16.2 zadebiutuje przed świętami Bożego Narodzenia. Największy prezent otrzymają posiadacze flagowych modeli iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez znanego analityka Apple - Marka Gurmana z Bloomberga testowany aktualnie system operacyjny iOS 16.2 trafi do wszystkich użytkowników w grudniu tego roku. Oprogramowanie wprowadzi kilka znaczących zmian. Pojawią się nowe funkcje oraz poprawki błędów. Czego możemy spodziewać się po grudniowej aktualizacji?

Jakie nowości w systemie iOS 16.2?
Źródło: apple.com

Jakie nowości w systemie iOS 16.2?

Źródło: apple.com

System operacyjny iOS 16.2 wprowadzi zapowiadaną przez Apple aplikację Freeform, która służy do tworzenia wirtualnych tablic. Program pozwala rysować, wstawiać notatki, pola tekstowe, kształty, zdjęcia, filmy, linki, pliki i inne, a tablice mogą być udostępniane innym użytkownikom w czasie rzeczywistym. Aplikacja Freeform trafi również na tablety iPad (iPadOS 16.2) oraz komputery Mac (macOS 13.1 Ventura).

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp
  • Najdroższy iPhone z problemami - Apple uspokaja i każe czekać

iOS 16.2 otrzyma nowy widget ekranu blokady, który jest ukłonem w stronę osób zażywających leki. Apple od wielu lat buduje komunikację wokół dbałości o zdrowie swoich użytkowników stale dodając nowe funkcje. Tym razem otrzymamy dwa widgety, która poinformuje nas o jakości snu oraz wyświetlą harmonogram przyjmowania leków. Tym samym iPhone już na ekranie blokady będzie mógł nam przypominać o konieczności zażycia medykamentów.

Posiadacze modeli z rodziny iPhone 14 Pro otrzymają nową funkcje ekranu Always-on-Display. Firma Apple zdecydowała się na dodanie opcji pozwalającej na wyłączenie wyświetlania tapety w trybie AOD. Tym samym rozwiązanie zbliży się do tego, które znamy z telefonów z Androidem. Powinna poprawić się również żywotność baterii.

iOS 16.2 aktywuje Live Activites dla wyników sportowych poprzez aplikację Apple TV. Możliwe będzie wyświetlanie wyników na żywo z MLB, NBA czy Premier League.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200