Wszechstronne "maluchy" Sony

Japoński koncern zaprezentował nowe notebooki z serii Vaio – modele C1 oraz Vaio-U. Pierwszy z nich jest najmniejszym komputerem wyposażonym w system Windows XP, jaki do tej pory trafił na rynek, drugi zaś może z powodzeniem zastąpić cyfrowy magnetowid.

Japoński koncern zaprezentował nowe notebooki z serii Vaio – modele Vaio-U oraz C1. Pierwszy z nich jest najmniejszym komputerem wyposażonym w system Windows XP, jaki do tej pory trafił na rynek, drugi zaś może z powodzeniem zastąpić cyfrowy magnetowid.

Model Vaio C1 wyposażony jest w procesor Transmeta TM5800, pracujący z szybkością 867 MHz, 128 MB pamięci RAM (DDR) oraz wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 8,9''. W obudowę wyświetlacza wbudowano również kamerę internetową (o rozdzielczości 350 tys. pikseli). Rozmiary urządzenia to 24,6 x 2,8 x 14,2 cm. Komputer sprzedawany jest z preinstalowanym systemem Windows XP. Po podłączeniu zewnętrznego tunera TV może on również pełnić funkcję cyfrowego magnetowidu – do komputera dołączany jest bowiem pakiet niezbędnego do tego celu oprogramowania GigaPocket.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Drugie urządzenie, notebook Vaio-U jest, zdaniem przedstawicieli Sony, najmniejszym komputerem wykorzystującym system Windows XP, jaki do tej pory trafił na rynek. Jego rozmiary to: 18,5 x 3,5 x 14 cm, zaś waga – zaledwie 0,9 cm. Komputer ten również korzysta z procesora Transmeta TM5800, wyposażony jest w 128 MB pamięci RAM (DDR), twardy dysk o pojemności 20 GB oraz wyświetlacz o przekątnej 6,9''. Podłączenie urządzeń peryferyjnych umożliwiają 2 porty USB, port FireWire oraz sloty, umożliwiające korzystanie z kart pamięci Memory Stick.

Ceny nowych komputerów ustalono na 1,75 tys. USD (za model Vaio C1) oraz 1,14 tys. USD za model Vaio U. Notebooki na razie dostępne są jedynie w Japonii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200